Яке сьогодні свято 25 квітня / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com, pixabay.com

Православна церква України 25 квітня за новим стилем вшановувала пам'ять одного з дванадцяти апостолів євангеліста Марка. За старим стилем у свято сьогодні вшановують преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського.

Наші пращури в це народне свято очікували остаточного повернення перелітних птахів - ластівок, зозуль, солов'їв і стрижів. Побачити цих птахів сьогодні або почути їхній спів вважається щасливою прикметою. Дуже добрий знак, якщо пернаті загніздилися біля будинку - його мешканці будуть щасливими і дружними.

Жінки у свято 25 квітня збирали перші весняні їстівні трави - черемшу, медунку, щавель, кульбабу і особливо кропиву. З останньої господині готували оладки, пироги, запіканки та суп із кропиви. Уся рання зелень цього дня вважалася вдвічі кориснішою.

Відео дня

Також із кропиви робили нитки і виготовляли тканину, варили кропив'яний чай і робили настоянки. А сухі гілки кропиви розвішували по оселі для захисту оселі від нечисті та хвороб.

Селяни на полях бралися до посівів овочів і посадки картоплі. Перед роботою перевіряли землю: кидали шар ґрунту з висоти пояса. Якщо він при падінні залишився суцільною грудкою, то ґрунт ще надто вологий і сіяти рано. А якщо розсипався на багато однакових грудочок, то саме час зайнятися посівами.

У народне свято 25 квітня наші предки ходили в лазню, де змивали з себе весь негатив, а також обмахувалися березовим і дубовим віником. Люди вірили, що гарячі водні процедури цього дня знімуть з тіла втому і напруженість.

25 квітня - знак Зодіаку

Народжена сьогодні людина за знаком Зодіаку - Телець. Іменинники цього дня за характером доброзичливі, відкриті, добрі. Вони сильні духом, упевнені в собі, не бояться труднощів і змін. Ці якості в поєднанні з працьовитістю й умінням вчитися на своїх помилках дають їм змогу досягти успіху в будь-якій справі. Народжені 25 квітня люди дуже хазяйновиті.

25 квітня свято України / фото Pixabay

Що не можна робити 25 квітня

Не можна рибалити сьогодні, оскільки у риб триває нерест.

Не варто займатися рукоділлям, в'язати і вишивати - вироби навряд вийдуть вдалими.

Невдалий день для подорожей.

Не розпускайте чуток, не розповідайте чужих пліток і не очорняйте знайомих, інакше постраждає ваша власна репутація.

Чоловікам не можна підвищувати голос на жінок і ображати їх.

Не варто ходити в ліс - високий шанс зустріти агресивних тварин.

Прикмети погоди 25 квітня

Існують такі прикмети про погоду цього дня:

  • Якщо пішов дощ, то травень буде з мінливою погодою і частими дощами. Але якщо після опадів з'явилася веселка, то скоро погода покращиться.
  • День теплий - до врожайного року.
  • На вербі з'явилися котики - більше морозів не буде.
  • Якщо вже прилетіли ластівки і солов'ї, то скоро потеплішає.
  • Дощова погода означає, що посадки будь-яких овочів варто відкласти на тиждень.
  • Птахи під час зливи співають - скоро погода покращиться.

Важливо зазначити, що в наш час клімат дуже змінився, і не всі давні прикмети для нас актуальні.

Вас також можуть зацікавити новини: