Коли пекти паску і фарбувати яйця 2024 / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com

Наближається Великдень 2024, який є улюбленим святом для багатьох українців. До цієї урочистості віруючі випікають здобні паски з глазур'ю та фарбують варені яйця. Церковні та народні звичаї визначають дні, у які можна займатися підготовкою до Великодня. Ми розповімо, коли пекти паску в 2024 році, щоб не згрішити і водночас не запізнитися.

Коли потрібно пекти паску і фарбувати яйця

Для підготовки до свята у православних є Страсний тиждень - останній тиждень перед Великоднем. Зазвичай робити крашанки та пекти здобу починають в останні дні перед святом, щоб до Воскресіння Христового продукти залишилися свіжими.

Згідно з українськими народними традиціями найкращим днем, коли можна пекти паску та фарбувати яйця, є Чистий четвер. У це свято прийнято не лише готувати продукти на великодній стіл, а й прибирати в будинку та мити вікна. Деякі господині не повністю готують паски в цю дату, а замішують дріжджове тісто і залишають підніматися на кілька днів. Чистий четвер 2024 року настане 2 травня.

Відео дня

Ще одним вдалим днем, коли пекти паску і фарбувати яйця, вважається Велика субота. Цього року вона буде 4 травня. За день до Великодня закінчують святкові приготування та випікають здобу з тіста, замішаного на Чистий четвер. Якщо не встигли підготувати тісто на паски заздалегідь, можна зробити це вранці, а випекти ввечері.

Також у Велику суботу роблять крашанки. Яйця на Великдень фарбують різними способами - лушпинням, кропивою, чаєм каркаде і багатьма іншими народними засобами. У магазинах також можна купити готові барвники для великодніх яєць.

Готові паски та яйця українці складають у кошик. Протягом Великої суботи і самого ранку Великодня продукти святять у храмах.

Тепер ви знаєте, коли правильно пекти паску та варити яйця. Однак не забувайте, що до настання Великодня куштувати продукти, що містять яйця, не можна, адже ще триває Великий піст 2024.

Коли пекти паску та фарбувати яйця / фото ua.depositphotos.com

Коли не можна пекти паску

У Страсний тиждень є день, коли заборонене не тільки готування їжі, а й будь-яка робота по дому. Це Страсна п'ятниця - день, коли церква згадує страту Ісуса на хресті. Народні прикмети кажуть, що фарбувати яйця і пекти паски в такий день не можна, а якщо не послухатися, то страва все одно не вдасться.

Також не варто готувати випічку і яйця на сам Великдень. У це світле свято робота по дому не вітається.

Раніше ми розповідали, що треба святити на Великдень, а які продукти не можна приносити до храму.

Вас також можуть зацікавити новини: