Церковне свято 26 листопада / depositphotos.com

Іоанн Златоуст народився в 344-345 році в Сирії, походив зі знатної і багатої сім'ї. Рано позбувся батька, виховувався матір'ю. Подорослішавши, став адвокатом і швидко здобув славу завдяки своєму красномовству. Потім залишив службу, в 25 років хрестився і через три роки був визначений читцем Антіохійської церкви. Ще через 4 роки став ченцем, пішов у пустелю і вів суворе відлюдницьке життя. У 379 році був зведений в сан архієпископа.

Святий вважається найбільшим проповідником східної церкви. До нього ставилися по-різному: одні люди слухали його промови, саме за це він отримав прізвисько "Златоуст". Інші, навпаки, гнівалися на святого за його зайву прямолінійність і гостроту висловлювань.

На честь пам'яті Іоанна Златоуста сьогодні відзначається народне свято 26 листопада - Осінні зяби.

Православне свято 26 листопада - день пам'яті святих мучеників

Читайте також26 листопада 2021-яке сьогодні свято, прикмети та іменинники, що сьогодні не можна робитиМученики Антонін, Никифор, Герман і Манефа постраждали в часи гоніння на християн в 308 році в Кесарії Палестинській. Святий Антонін був пресвітером, він разом з Никифором і Германом пішов до правителя міста і сказав йому, щоб той перестав поклонятися ідолам і зрозумів, що немає ніякого іншого Бога, крім Христа.

За таку зухвалість мучеників навіть не катували, а відразу повели на страту. На суд їх супроводжувала деяка Манефа, яку за підтримку християн довго катували, а потім спалили.

Прикмети 26 листопада

Народні прикмети сьогодні / Фото ua.depositphotos.com
  • вдень снігопад - до вечора буде мороз;
  • опади 26 листопада - наступний рік буде врожайним;
  • ваше ім'я починається на букву "І" - сьогодні чекайте удачі;
  • сильний вітер вдень, який до вечора затихає - скоро зіпсується погода.

Що сьогодні не можна робити

У цей день православна церква забороняє багато працювати і перепрацьовуватися. Так само, як і в будь-яке інше церковне свято, не рекомендується лаятися і ображатися. Краще не давати грошей в борг - буде конфлікт з тією людиною.

Що можна робити 26 листопада

Наші предки в цей день водили своїх дітей до знахарів, щоб вилікувати хвороби. Крім того, слов'яни вірили, що мороз - це зле божество Зюзя, яке перетворює в брилу кожного, хто торкається до його посоху. Пращури молилися Зюзі про те, щоб він не морозив землю і не ображав людей. Православні віруючі 26 листопада читали молитви Іоанну Златоусту, бажаючи отримати захист від шахраїв і брехунів.

Крім того, 26 листопада починалася пельменна пора. Господині ліпили пельмені з різними начинками, запрошували друзів і сусідів, щоб разом покуштувати частування. Решту пельменів зсипали в мішки і зберігали на вулиці, так як за старих часів 26 листопада вже були сильні морози.

Читайте також: