Що можна і не можна робити на церковне свято 7 жовтня / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com, pixabay.com

7 жовтня за новим церковним календарем згадують святого Сергія Печерського, а також мучеників Сергія і Вакха. Кого вшановують цього дня за старим стилем, що можна і не можна робити, а також прикмети дня - розповідаємо в матеріалі.

7 жовтня 2023 - яке сьогодні церковне свято за новим і старим календарем

7 жовтня (20 жовтня за юліанським календарем) - день пам'яті преподобного Сергія Печерського і святих мучеників Сергія і Вакха.

Мученики Сергій і Вакх жили в III-IV століттях і були воєначальниками у війську імператора Максиміана. Це були язичницькі часи, але Сергій і Вакх були християнами. Правитель не знав про це, але йому донесли, що воєначальники не шанують богів - у той час це прирівнювалося до державного злочину. Сергія і Вакха розжалували, забрали в них усі відзнаки і, перевдягнувши в жіночий одяг, стали водити містом із залізними обручами на шиях. Таким чином чоловіків намагалися змусити зректися віри. Але вони цього не зробили - тоді їх віддали на розправу Антіоху, правителю східної частини Сирії. Вакха забили мечами до смерті, а Сергія, взувши в залізні чоботи з набитими цвяхами, відвели в інше місто і там стратили.

Відео дня

***

Сергій Послушливий Печерський жив у XII-XIII століттях. Про його життя відомо небагато. Прославився він тим, що відрікся від своєї волі й у всьому слухався лише свого настоятеля. За це преподобного прозвали Послушливим. 

Церковне свято 7 жовтня за старим стилем - день пам'яті святої рівноапостольної Фекли Іконійської. Раніше ми розповідали, що можна і не можна робити на церковне свято 24 вересня.

Прикмети на 7 жовтня

Прикмети на 7 жовтня - про що говорить погода / pixabay.com

Прикмети дня говорять про те, якою буде зима:

  • якщо на деревах ще багато листя - морози прийдуть нескоро;
  • грім цього дня - взимку буде мало снігу; 
  • на дубі багато жолудів - чекай на теплу зиму і врожайне літо;
  • птахи низько літають - до ранньої і холодної зими;
  • на горобині багато ягід - взимку будуть великі холоди.

У народному календарі 7 жовтня - свято Сергій Зимовий. Цей день вважається початком зими - ночами вже можуть бути заморозки.  

Що не можна робити 7 жовтня

Що сьогодні не можна робити:

  • сваритися, лаятися, бажати зла;
  • скаржитися на життя - щастя відвернеться;
  • переносити заплановані справи - можуть не вдатися; 
  • приймати подарунки від незнайомих людей - можна перейняти їхні невдачі.

Головна заборона дня: вважається, що на Сергія Зимового не можна займатися випічкою - місити тісто, сіяти борошно, пекти або смажити, інакше не буде матеріального благополуччя.

Що можна робити 7 жовтня

Зранку можна піти до церкви або помолитися святим вдома - у них просять підтримки, щоб пережити майбутні холоди. 

За старих часів 7 жовтня починали топити піч і доручали це наймолодшим - вважалося, що тоді буде тепло всю зиму. Виходячи цього дня з дому, потрібно взяти із собою хоч щось нове, підійде навіть носова хустинка - вважається, що це принесе здоров'я.

7 жовтня - іменини сьогодні

Іменини сьогодні за церковним календарем відзначають Сергій, Микола, Марк, Юліан, Пелагея, Йосип.

Раніше ми публікували православний календар на жовтень 2023 з датами за новим стилем.

Вас також можуть зацікавити новини: