Церковне свято 22 липня / depositphotos.com

Народне свято 22 липня - "Панкратій ягідник" або "Чорничний день". Історія цього свята сягає корінням до наших предків. Вони інтерпретували життя і подвиги великомученика, що жив в один час з Ісусом Христом.

Батьки Панкратія були родом з Антіохії. Батько, почувши про чудеса Вчителя, взяв сина з собою в Єрусалим, щоб особисто переконатися в силі Господа. Чоловіка вразили благодаті, які створив Христос і він увірував у нього, як у Сина Божого. Зблизився з його учнями, особливо, з апостолом Петром, познайомивши з ним сина.

Читайте такожІменини 22 липня: яке ім'я вибрати для дитини і у кого сьогодні День ангелаПісля вознесіння Христа, апостол Петро прийшов в будинок Панкратія і хрестив всю його сім'ю. Після смерті батьків, Панкратій пішов в Понтійські гори і жив у печерах, проводячи час в молитві і роздумах. Одного разу там він зустрів апостола Петра, який забрав його з собою в Антіохію, а потім і в Кілікію, де познайомив з апостолом Павлом. Там святі апостоли Петро і Павло висвятили Панкратія на єпископа сицилійського міста Тавроменії.

Панкратій все своє життя присвятив служінню Богу. За місяць він побудував храм, де проводив служби. Число людей, які прийняли християнську віру, збільшувалося. Язичники, які почули про славу Панкратія, напали і побили його камінням.

Зараз мощі святителя покояться в Римі.

Яке сьогодні церковне свято - день пам'яті великомученика Кирила

Святий був єпископом в Гортінії і постраждав від рук язичників. Одного разу його привели до правителя Лукія, який змушував Кирила принести жертву язичницьким богам. Священик твердо сповідував християнську віру і відмовлявся зраджувати її. Тоді Лукій засудив Кирила до спалення, але вогонь не торкнувся тіла святого. У той момент багато язичників увірували в Христа, а правитель, здивований дивом, відпустив єпископа.

Кирило продовжував вести проповіді і звертати язичників в християнську віру. Чутки про те, що єпископ не збирається відмовлятися від Христа, знову дійшли до правителя Гортінії. Той наказав убити святого, а Кирило зрадів, що може постраждати за істину і сам поклав голову під меч.

Свято 22 липня - Колочської та Кіпрської ікони Божої Матері

Колочська ікона Божої Матері з'явилася в 1413 році в містечку Колоча, поблизу Можайська. Знайшов його селянин Лука і переніс до себе в будинок. Один з його домочадців страждав недугою, але після того, як приклався до образу, отримав зцілення.

Багато людей в околицях стали приходити в будинок Луки, щоб отримати зцілення. Потім ікону перенесли в Можайськ, а пізніше - в Москву. В результаті повернули назад в Можайськ і на місці явища образу побудували храм.

Кіпрська ікона Божої Матері з'явилася в 392 році на острові Кіпр і знаходиться там в монастирі.

Прикмети 22 липня

Прикмети 22 липня / depositphotos.com
  • Вродило багато чорниці - зима буде дуже морозною.
  • Зірки світять довго і яскраво - чекайте грози, а якщо місяць здається потемнілим, негода затримається до кінця літа.
  • На траві роса - не минути зливи.
  • Веселка в небі - до теплої і спекотної погоди.

Що можна робити 22 липня

У цей день наші пращури збирали чорницю. Вважалося, що вона має цілющі властивості. Також 22 липня - хороший день, щоб зібрати огірки.

Що сьогодні не можна робити

  • Лаятися і лихословити.
  • Допускати негативні думки і засмучуватися.
  • Відмовляти в допомозі тим, хто потребує.
  • Займатися важкою фізичною працею.

Вас також може зацікавити: