Сьогодні відзначається безліч свят / ua.depositphotos.com

У цей день у світі відзначаються Всесвітній день фармацевта, Всесвітній день мрії, Всесвітній день легенів, Міжнародний день кролика, Європейський день грибів, День математичних оповідань, Міжнародний день мережива, Міжнародний день обізнаності про атаксію, День "Збережіть свої фотографії".

У Молдові - День бабусі, у США - День дочки, День державних земель, День полювання на привидів, Субота "Перевірте дитяче автокрісло", День екології дикої природи, День смітсонівського музею, День психотерапії, День кесадільї, День налаштування, День "Здивували одним хітом", День адміністраторів досліджень, День полювання та рибної ловлі, День "запійного" перегляду серіалів, День лобстера, День коміксів, День приготування їжі, День працівників громадського харчування, День пекарні, День крабового м'яса, у Швейцарії - День святого Миколая з Флюэ, в Білорусі - Фестиваль "Дожинки", у Мозамбіку - День збройних сил, у Франції - День революції, День визнання харк.

Пам'ятні дати 25 вересня, річниці та події

Важливі події в історії 25 вересня / фото ua.depositphotos.com

У цей день в 1493 році Христофор Колумб відправився в свою другу подорож до Америки.

У 1513 році іспанський конкістадор Васко де Бальбоа зі своїм загоном перетнув Панамський перешийок і став першим європейцем, який досяг Тихого океану.

У 1789 році Конгрес США запропонував прийняти 12 поправок до Конституції, відомі нині як "Білль про права".

У 1818 році англійський лікар-акушер Джеймс Бландел провів першу в світі операцію з переливання крові від людини до людини. Це торкнулося пацієнтки з післяпологовою кровотечею. Використовуючи в якості донора чоловіка пацієнтки, Бланделл взяв у нього майже 4 унції крові з руки і за допомогою шприца перелив жінці. У 1825-1830 роках він провів 10 трансфузій, 5 з яких допомогли пацієнтам.

Читайте також25 вересня: традиції і прикмети дня, що не можна робитиБланделл розумів серйозність цієї процедури, тому досить чітко розробив технологію забору крові та її переливання, а також винайшов перші зручні інструменти і опублікував результати своєї діяльності. У процесі дослідження він помітив ряд дефектів, що супроводжували процедуру: згортання крові, її несумісність, що нерідко приводила до смерті хворих, і повітряна емболія, у зв'язку з якою Бланделл запропонував ряд методів моніторингу.

Але він же і зазначив, що ніякий моніторинг не в змозі запобігти смертельним ускладненням гемотрансфузії. Сьогодні в медицині є ефективні методи, альтернативні переливання крові. Створюються центри безкровної медицини.

У 1888 році відкрився Лондонський Королівський палацовий театр в Слоун-Сквер.

У 1906 році іспанський математик і інженер Леонардо Торрес Кеведо продемонстрував перший у світі радіокерований пристрій - "Telekino".

У 1909 році президент Франції Арман Фальєр відкрив у Парижі першу міжнародну аеронавтичну виставку. За три дні її відвідали 10 тисяч осіб. Примою виставки став літак "Блеріо XI", на якому Луї Блеріо першим перелетів через Ла-Манш.

У 1910 році американський журналіст Уолтер Уеллман зробив спробу перетнути Північну Атлантику на водневому Дирижаблі "Америка". Через дві доби екіпаж дирижабля - п'ять чоловік і собака - буде з великими труднощами врятований англійським судном "Трент".

Читайте також24 вересня 2021-яке сьогодні свято, прикмети та іменинники, що сьогодні не можна робитиУ 1911 році сталася одна з найбільших корабельних аварій XX століття: в крюйт-камері, що стояла на рейді в Тулоні французького ескадреного броненосця "Ліберте", прогримів вибух, що забрав життя 210 осіб, 184 були поранені.

У 1926 році американський промисловець, власник заводів з виробництва автомобілів по всьому світу, винахідник, автор 161 патенту, гаслом якого було - "автомобіль для всіх", Генрі Форд оголосив 8-годинний 5-денний робочий тиждень на своїх підприємствах.

У 1974 році в журналі "Сайенс" вперше були оприлюднені дані досліджень, що свідчать про те, що аерозолі сприяють руйнуванню озонового шару Землі.

Яке сьогодні церковне свято

Православна церква 25 вересня вшановує пам'ять великомученика Артемона. У народі день назвали Змійовик. Справа в тому, що в цей день змії шукають укриття, щоб перечекати зиму. А виповзають вони "на свободу" 4 червня (на Василіска). 

Що сьогодні не можна робити

Не можна ходити в ліс і на болото. А якщо побачили змію, то вбивати її ні в якому разі не можна - накличете на себе нещастя.

Прикмети на 25 вересня

Прикмети погоди 25 вересня / фото pixabay.com

З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

  • багато жовтого листя на деревах - до довгої осені;
  • дощ - до затяжної зими;
  • багато жолудів - до теплої зими і родючого літа.

Іменини 25 вересня

Іменини у Семена, Федора, Олексія, Миколи, Івана та Афанасія.

Вас також може зацікавити: