Яке свято 26 вересня / depositphotos.com

У цей день у світі відзначаються Всесвітній день контрацепції, Всесвітній день річок, День народження грамофона, Міжнародний день глухих, Всесвітній день здоров'я навколишнього середовища, Всесвітній день сітківки, Міжнародний день боротьби за повну ліквідацію ядерної зброї, Європейський день мов.

В Україні - День машинобудівника, в Індії - День дочок, в Киргизстані - День донора крові, в Казахстані - День праці, в США - День американських млинців, День кращого сніданку, День ситуаційної обізнаності, День дроворуба, День косатки Шаму, День фахівця з людських ресурсів, День боротьби з мезотеліомою, День Джонні Епплсіда, День Флоридського лаймового пирога, День матері Золотої зірки, День пельменів, в Ємені - День Вересневої революції, в Еквадорі - день національного прапора, в Сенегалі - день паломництва в тубу, в Шрі-Ланці - день Пам'яті Соломона Бандаранаїке, в Туреччині - день турецької мови.

Пам'ятні дати 26 вересня, річниці та події

Важливі події в історії України та світу / фото ua.depositphotos.com

У 1934 році в Англії був спущений на воду океанський лайнер "RMS Queen Mary", він став першим судном водотоннажністю понад 75 тисяч тонн.

У 1960 році найдовшу промову в історії ООН виголосив Фідель Кастро - 4 години 29 хвилин.

Читайте також26 вересня: яке сьогодні народне свято і що не можна робитиУ 1969 році в Англії вийшов останній студійний альбом "Бітлз" - "Abbey Road".

У 1977 році перший струм дала Чорнобильська АЕС - перша атомна електростанція України.

У 1995 році Україна була прийнята до Ради Європи.

У 2008 році в Монголії була відкрита найбільша статуя Чингісхана.

Яке сьогодні церковне свято

Православна церква 26 вересня вшановує пам'ять священномученика Корнилія. У народі день назвали "Корнилій" або "Корнілов день". За старих часів вірили, що це - останній теплий день. І ще одна народна прикмета - хто 26 вересня щось втратить, той дуже скоро пропажу знайде.

Що сьогодні не можна робити

Не можна гадати на дзеркалі, свататися і укладати шлюб - він не буде щасливим. Краще не веселитися - потім будете багато плакати. Якщо пригостити докучливого залицяльника чорною редькою, то він скоро відстане.

Прикмети на 26 вересня

Погодні прикмети сьогодні / Ілюстрація REUTERS

З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

  • червоний місяць - буде вітряно; 
  • злива - рік буде врожайним;
  • у калюжі бульбашки і булькання - погода погіршиться.

Іменини 26 вересня

Іменини у Іллі, Миколи, Леонтія, Лук'яна, Петра, Юліана та Олександра.

Вас також може зацікавити: