Церковне свято 26 вересня / depositphotos.com

Корнилій жив у Кесарії і був язичником. Незважаючи на це, вів благочестиве життя, одного разу уві сні побачив Господа. Той сказав йому, щоб Корнилій покликав Петра, який розповість, як очистити себе і свій будинок.

Петру теж було чудове бачення якраз в той момент, коли посланці від Корнилія йшли за ним. Апостол Петро погодився піти в будинок Корнилія, його там прийняли радо. Люди пили, їли і славили Господа на різних мовах. Петро забрав Корнилія з собою і звів в єпископи. Корнилій чесно служив Господу, за багато років звернув сотні язичників в християнство, подорожував з проповідями по світу. Помер мирно.

На честь священномученика сьогодні відзначається народне свято 26 вересня - Корнільєв день.

Православне свято 26 вересня - свято оновлення

Читайте також26 вересня 2021-яке сьогодні свято, прикмети та іменинники, що сьогодні не можна робитиВважається, що місце, де Ісус здійснив спасіння (гора Голгофа), місце розп'яття і похоронна печера були покинуті, а потім і осквернені язичниками та юдеями. У II столітті імператор Адріан наказав засипати печеру сміттям, а на Голгофі побудував язичницький храм. Така ж доля спіткала й інші місця, освячені Спасителем.

У IV столітті імператор Костянтин і мати його Олена, звернувшись в християнство, вирішили відновити святі місця. У 335 році всі роботи були закінчені і на горі Голгофі звели храм на честь Воскресіння. У просторіччі свято називається Воскресінням Словущим.

Прикмети 26 вересня

Погодні прикмети сьогодні / фото УНІАН
  • кури линяють - зима буде теплою;
  • постояти під дощем - очиститися і оздоровитися на весь прийдешній рік;
  • граки полетіли - скоро піде сніг.

Що сьогодні не можна робити

У цей день небажано грати весілля, свататися або влаштовувати галасливі вечірки. Якщо уникнути цього не можна, то церква рекомендує зробити який-небудь благородний вчинок, тоді заборона буде знята. Прибирати в будинку також не варто, якщо дуже хочеться, то можна зробити перестановку.

Що можна робити 26 вересня

Сьогодні можна працювати з рослинами / фото ua.depositphotos.com

До сьогоднішнього дня наші предки прибирали весь урожай, щоб він не зіпсувався, коли прийдуть холоди. Також вони читали молитву святому Корнилію, просячи у нього щастя і здоров'я для сім'ї. Традиційною стравою в цей день була редька (з медом) і борщ. 26 вересня - хороший день, щоб посадити яблуню і смородину, підрізати кущі, полити квіти.

Вас також може зацікавити: