Місячний посівний календар на червень 2024 року Україна / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com

Перший місяць літа для городників відповідальний і завантажений. Більшість рослин у цей період уже посаджено. Основні зусилля дачників у червні спрямовані на догляд за рослинами, прополку бур'янів і боротьбу із захворюваннями. Молоді саджанці овочів підгодовують, а в саду проводять санітарну обрізку кущів і дерев.

Щоб нічого не упустити і правильно розпланувати всі справи, використовуйте місячний посівний календар. Він визначить найвдаліші дні для різних видів робіт на ділянці за фазою Місяця. Деякі дні місячного циклу вважаються неродючими, а робота на ділянці в такі дати може погубити рослини.

Місячний посівний календар на червень 2024 року

1-2 червня - вдалі дні для боротьби зі шкідниками, захворюваннями та бур'янами, санітарної обрізки і підживлення рослин. Обробки дадуть довгостроковий результат. Можна посадити ягідні чагарники, але не рекомендується саджати овочі.

Відео дня

3-4 червня - дуже врожайний період, коли дозволено садити будь-які овочі, салати, розсаду, молоді плодові дерева. Можна заготовити живці, замочити насіння, зібрати врожай ранньої зелені та полуниці. Рекомендується підживити рослини - процедура покаже подвійну ефективність. Але не рекомендується обрізати гілки і пошкоджувати коріння, інакше рани будуть довго гоїтися.

5-7 червня - дні молодика. Будь-які види робіт із рослинами не рекомендуються.

8-10 червня - посадка плодових дерев і ягідних кущів, пересадка на ділянку розсади овочів і квітів, посів пізніх зернових культур. Вдалі дати для догляду за трояндами і виноградом. Дозволені підживлення і рясні поливи, проте не варто застосовувати отрутохімікати і пестициди, а також розмножувати рослини живцюванням.

11-14 червня - не дуже врожайні дні, садити можна тільки виноград, ягоди, плодові дерева і горіх. Добре пройде обрізка живоплоту і газону, видалення хворих і сухих гілок, щеплення і побілки дерев. На городі можна зайнятися підгортанням картоплі і збиранням врожаю ранніх культур. Не варто підгодовувати і пересаджувати рослини, а також замочувати і обробляти насіння.

15-17 червня - врожайні дні, будь-які посаджені рослини дадуть багатий урожай, квіти порадують пишним цвітінням. Хороші дати для пересаджування, обрізки, щеплень - усі рани заживуть дуже швидко. Дуже небезпечно в цей період переливати рослини, а також удобрювати органікою.

Місячний посівний календар на червень 2024 таблиця / картинка УНІАН

18-20 червня - вдалий період для пересаджування розсади і рослин з в'юнкими стеблами і ліанами (бобові, виноград, клематис, жимолость), а також посадки зеленого живоплоту і вічнозелених культур. Можна зайнятися роботою в саду - замульчувати ґрунт, обприскати рослини від хвороб і жуків, обрізати крону і хворі гілки. Дозволене підживлення квітів і ягідних чагарників, але не овочів.

21-23 червня - дні повного місяця. Рослини стають дуже вразливими. Посівний календар на червень не радить працювати на ділянці.

24-25 червня - вдало пройде посів озимих культур, а також боротьба із захворюваннями, шкідниками рослин і бур'янами. Можна збирати врожай ранніх овочів, фруктів і ягід. На клумбі - збір квітів для букета, обрізка відцвілих стебел, мульчування і пересадки. Дозволено підгодовувати і рясно поливати всі рослини, проте не рекомендується травмувати коріння.

26-28 червня - дуже родючі дні, коли дозволені будь-які посадки і пересадки. Корисним виявиться мульчування і підгортання рослин, побілка дерев. Зібраний у ці дні врожай довго зберігатиметься. Хороші дати для експериментів на кшталт вирощування нових рослин, схрещування сортів і висаджування тропічних квітів і фруктів. Також можна спробувати виростити домашню рослину з кісточки покупної.

29-30 червня - для посівів останні дні місяця не дуже вдалі. Можна доглядати за ділянкою, зайнятися прибиранням і прополюванням бур'янів, обрізати вуса полуниці і зайві пагони винограду, обприскати сад від шкідників. Дуже вдало пройде боротьба із захворюваннями рослин і оздоровчі процедури. Не рекомендується пересаджувати рослини на нове місце.

Вас також можуть зацікавити новини: