Як вирішували долю Тимошенко в апеляційному суді
Як вирішували долю Тимошенко в апеляційному суді

Як вирішували долю Тимошенко в апеляційному суді

15:22, 12.08.2011
7 хв.

Народні депутати помічають, що дві лави зайняті невідомими людьми, яких раніше не бачили серед представників преси... "Злочинець у мантії! Підеш під суд!" –  вигукує Пашинський після того, як суддя оголосила рішення...

Сьогодні долю Юлії Тимошенко вирішували в суді без її участі. Місце дислокації Феміди теж змінилося. Прихильники екс-прем’єрки і загони міліції перемістилися з Печерського суду до Апеляційного. В останньому зранку і розглядали скаргу Тимошенко на рішення Печерського суду про її арешт.

Як вирішували долю Тимошенко в апеляційному суді

О 9-й ранку перед залізною огорожею Апеляційного суду Києва - скупчення журналістів. Потрапити всередину не дають ті ж самі грифонівці, які, здавалося, “оселилися” у Печерському суді від початку розгляду справи Тимошенко. Врешті-решт дають команду запускати пресу. Натовп з журналістів і депутатів заполоняє коридор біля кімнати №506, в якій має відбутися засідання. 

Відео дня

– В залі 21 місце. Пустимо 10-11 журналістів і 10 депутатів, – заявляє грифонівець прес-секретарю Тимошенко Марині Сороці. – Нам все одно, хто це буде.

Як вирішували долю Тимошенко в апеляційному суді

Сорока каже, в першу чергу мають потрапити телеканали й інформаційні агентства. Хтось з журналістів пропонує депутатам поступитися “своїми місцями” пресі. Врешті решт, коли міліціянти відчиняють двері, журналісти навипередки кидаються до зали, не розбираючи, хто яке ЗМІ представляє.

Як вирішували долю Тимошенко в апеляційному суді

Запустивши десь два десятки людей, охорона перекриває всім іншим доступ до зали. Хоча місця ще є (зала здається не меншою, ніж у Печерському суді). Після словесної перепалки народних депутатів -бютівців Пашинського, Забзалюка і Турчинова - з міліціянтами, ще близько десятка журналістів проходять до зали. Всі інші представники ЗМІ разом з депутатами залишаються у коридорі суду. Фотографів і операторів теж не пускають – Апеляційний суд забороняє фото- і відеозйомку засідання.

– Вимкніть мобільні телефони. Закінчіть розмови. Якщо в залі буде шум – присутні будуть знаходитися у коридорі, – суворо попереджає на початку засідання суддя Ольга Єфімова.

Екс-прем`єра не привезли з СІЗО до суду, хоча вона напередодні подавала заяву з проханням дозволити їй бути присутньою. Як заявила суддя Єфімова, “обв’язковою є лише участь прокурора на засіданні, інші учасники процесу можуть бути викликані, але їх участь не є обов’язковою. Тому клопотання задоволенню не підлягає”.

По залі пробігає невдоволений гул.

– Якщо буде ще якийсь звук – всі будуть видалені у коридор, – знову вигукує Єфімова.

Слово надають прокурорам. Вони просять суд відмовити Тимошенко в розгляді скарги на рішення про її арешт. За їх словами, Кримінально-процесуальний кодекс не передбачає процедури оскарження рішення суду першої інстанції про міру запобіжного заходу.

Адвокат Юрій Сухов не бачить логіки у заяві прокурора і заявляє, що є всі підстави для розгляду скарги, посилаючись на Конвенцію Європейського суду з прав людини, Конституцію України і законодавство.

Інший захисник Тимошенко Микола Сірий додає, що “незаконне і необґрунтоване рішення про арешт Тимошенко названо у світі свавіллям”.

– Це і є свавілля. Це не політична, а юридична оцінка даній події, – заявляє Сірий. – Після того, як 5 разів Кірєєв нам відмовляв у задоволенні клопотання про скасування запобіжного заходу у вигляді взяття під варту, у мене відчуття, що мене облили брудом і я хочу пошвидше відмитися. 

Суддя Єфімова йде до нарадчої кімнати. 

У цей час народні депутати помічають, що дві лави зайняті невідомими людьми, яких раніше не бачили серед представників преси.

– Ви  хто? – питає депутат Сергій Пашинський у двох дівчат, що сидять на першій лаві.

У відповідь – мовчання

– Дівчата, я до вас звертаюся, – не заспокоюється Пашинський. 

Виявляється, “дорогоцінні” місця окупували… співробітники суду. Їх десь 7-8 осіб.

– Я народний депутат тут стою, щоб журналісти присіли і працювали, а ви тут сидите і блокуєте процес! – обурюється Пашинський. – Я вас зараз сфотографую, щоб всі бачили ваші обличчя!

Приклад Пашинського наслідують інші нардепи, що стоять поряд. Дівчата відвертаються, ховають обличчя.

– Давайте з’ясуємо, хто їм дав команду прийти, – пропонує Сірий.

На прохання і вимоги покинути зал і дати можливість працювати журналістам вони не реагують і продовжують сидіти, понуривши обличчя. 

Як вирішували долю Тимошенко в апеляційному суді

У суді з’являється чоловік екс-прем`єра Олександр Тимошенко. Вітається з депутатами. Стає біля підвіконня.

Через хвилин 20 з нарадчої кімнати виходить суддя.

Каже, апеляційний суд Києва відмовився приймати до розгляду по суті скаргу на арешт екс-прем’єра. За словами Єфімової, своє рішення суд аргументував тим, що відповідно до норм чинного КПК, постанова Печерського суду про зміну Тимошенко запобіжного заходу оскарженню не підлягає.

– Ганьба! – лунає в залі!

– Злочинець у мантії! Підеш під суд! – обурено вигукує Пашинський. 

Розлючені депутати виходять з приміщення суду.

Адвокат Сухов називає «судовим беспредєлом» відмову Апеляційного суду прийняти до розгляду по суті скаргу на арешт його підзахисної.

Юрій СУХОВ
– Єдина надія на четверту владу залишилась, тому що третя влада абсолютно не працює. Після сьогоднішнього рішення я можу сказати свою особисту думку, що судочинства в Україні немає… Це просто судовий беспредєл, коли людина арештована і вона не може оскаржити це рішення. Це абсурд, реальний абсурд, - наголошує Сухов. – Апеляційний суд повинен був прийняти рішення відповідно до Конвенції про права людини. Тому це абсурдне рішення, зрозуміло, буде предметом дослідження в Європейському суді.. Я подам свою касацію на це рішення.

Сухова настільки обурило рішення суду, що він навіть не виключає припинення своєї адвокатської діяльності, бо в Україні юридичні аргументи не діють.

– У мене є достатньо гучні справи, в яких я беру участь як захисник. Скоріш за все, я припиню свою адвокатську діяльність, тому що я не бачу сенсу займатися цим професійно: ніякої правди добитися неможливо, ніякі юридичні аргументи - не дієві. Немає сенсу займатися цим… Виносячи сьогодні постанову суддя Апеляційного суду не надала жодних вагомих аргументів, не врахувала положень Європейської конвенції з прав людини, яку ратифікувала в том числі й Україна, а посилалась лише на чинне українське законодавство, зокрема на КПК, яким начебто забороняється оскаржувати рішення суду першої інстанції щодо обрання ним несправедливої міри запобіжного заходу.

– Я трохи знаю цих суддів. Це кваліфіковані люди. Однозначно, це не рішення суду, і не їх внутрішнє  переконання, – розповідає адвокат Микола Сірий. – Далі буде юридична боротьба. Всіма методами ми оскаржуватимемо кожне рішення судді Кірєєва… Я переконаний, що і українське суспільство, і світова громадськість будуть апелювати до цієї безтолкової влади, яка не розуміє, що відбирає у себе завтрашній день, розтоптуючи закон.

Далі буде

Анна Ященко

Фото УНІАН

Новини партнерів
завантаження...
Ми використовуємо cookies
Погоджуюся