Нардепи наблизили створення військової поліції / фото ua.depositphotos.com

Верховна Рада 19 червня підтримала законопроєкт про військову поліцію у першому читанні, повідомив у Telegram народний депутат Ярослав Железняк.

"Рада прийняла в першому читанні закон №6569-д про створення Військової поліції. За основу – 247", – зазначив він.

Військова поліція – що відомо

Як повідомляв УНІАН, Верховна Рада 5 червня зняла з розгляду законопроєкти №6569-д і 6570-д про створення в Україні військової поліції. 

Відео дня

Водночас 31 травня комітет парламенту з питань правоохоронної діяльності рекомендував ухвалити законопроєкт про військову поліцію №6569-д і супровідний законопроєкт №6570-д, який передбачав внесення змін до Кодексу про адмінправопорушення, Кримінального кодексу та Кримінального процесуального кодексу. 

У червні Міністерство оборони України закликало народних депутатів невідкладно розглянути законопроєкт про військову поліцію. 

Законопроєкти передбачали право військової поліції: 

  • тимчасово обмежувати або забороняти рух транспорту і пішоходів на окремих ділянках вулиць та автодоріг; 
  • зупиняти і проводити поверхневу перевірку транспорту, перевірку у водіїв документів на право користування та керування авто; 
  • проникати до житла чи до іншого володіння особи з негайним повідомленням органу досудового розслідування та прокуратури – у невідкладних випадках, пов'язаних із врятуванням життя людей та майна чи з безпосереднім переслідуванням осіб, яких підозрюють у вчиненні злочину, у випадках та на підставах, передбачених законом.

Війна – останні новини

Естонія готова говорити про відправлення своїх військ в Україну. Про це сказала посол Естонії в Україні Аннелі Кольк. Вона нагадала, що Естонія готувала зараз українських інструкторів на своїй землі.

Попри письмові угоди та контракти, США надали вищий пріоритет в поставках ракет до систем Patriot Україні, а не Швейцарії. Наразі світовий попит на керовані ракети для ППО значно перевищує потужності з виробництво.

Вас також можуть зацікавити новини: