Субота,
23 вересня 2017
Наші спільноти

Можливою причиною аварії модуля Schiaparelli на Марсі міг стати комп'ютерний збій

Причиною провалу апарату російсько-європейської місії з дослідження Марса Schiaparelli проекту ExoMars міг стати комп'ютерний збій.

REUTERS
Ілюстрація / REUTERS

Про це пише журнал Nature з посиланням на представника місії ExoMars Андреа Аккомаццо, передає РБК.

Найбільш імовірною причиною падіння апарату міг бути збій програмного забезпечення, яке повинно було збирати дані отримування від різних сенсорів. Це могло призвести до того, що апарат порахував, що він знаходиться ближче до планети, ніж він був насправді, зазначає Аккомаццо.

Модуль "Schiaparelli" розбився при здійсненні посадки на Марс

На 4 хвилині 41 секунді приземлення апарат почав падіння. Так, за словами вченого Хорхе Ваго, тепловий щит і парашут були вилучені раніше часу. У зв'язку з цим двигуни, які мали протягом 30 секунд гальмувати модуль до приземлення, після трьох секунд роботи були вимкнені, тому що комп'ютер апарату вирішив, що він був вже майже на землі. Крім того, комп'ютер навіть увімкнув інструменти для виміру температури Марса і електричного поля, хоча даних вони і не зібрали.

Модуль, ймовірно, падав з висоти від двох до чотирьох км зі швидкістю до 300 км/год.

Вчені намагатимуться відтворити помилку, використовуючи віртуальну систему посадки, яка буде симулювати посадку апарату. Так вони зможуть зрозуміти і виправити проблему, перед тим як почнуть допрацьовувати апарат місії ExoMars 2020.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку