Стало відомо, коли спостерігати зорепади у жовтні / ілюстрація REUTERS

У жовтні поточного року людство зможе спостерігати два зорепади: метеорні потоки Драконіди та Оріоніди досягнуть піку активності 8 й 21 жовтня.

Вчені прогнозують, що набагато виразнішим буде перший зорепад.

Драконіди – це періодичний метеорний потік. Метеори Драконід червонуваті та дуже повільні. Зорепад спостерігають щорічно з 6 по 10 жовтня. За останнє століття він показав два коротких вражаючих зоряних дощів – у 1933 та 1946 роках. Спостерігати його найкраще в передранкові години в районі з ясним темним небом.

Читайте такожСьогодні вночі українці спостерігатимуть зорепад ПерсеїдиОріоніди – швидкі білі  метеори, які залишають сліди. Іноді серед них зустрічаються й різноколірні: червоні, синьо-зелені, жовті та помаранчеві. Зорепад Оріоніди отримав свою назву від сузір'я Оріон, в якому знаходиться область вильоту метеорів (радіант) – вище і лівіше яскравої помаранчевої зірки Бетельгейзе. Його спостерігають щорічно з 2 жовтня до 7 листопада.

Раніше повідомлялося, що вчені щодня спостерігають за сонячною активністю та прогнозують настання магнітних бур. Такі бурі можуть негативно впливати на системи зв'язку та електроприлади, а також здоров'я людей.

Вас також можуть зацікавити новини