Поставки дешевих смартфонів в Росію впали / фото REUTERS

Російські ритейлери, що займаються продажем побутової електроніки, повідомили ЗМІ, що асортимент дешевих смартфонів у країні обвалився на 56% після виходу з ринку Samsung та скорочення поставок Xiaomi та Realme.

Подробиці розповіло видання "Коммерсантъ".

Ритейлери зазначають, що поставки смартфонів вартістю від 10 000 до 30 000 рублів скоротилися на 24% (до 5,5 млн штук), а імпорт флагманських пристроїв впав на 38% (до 1,6 млн штук). Всього за перше півріччя у РФ ввезли до 9,9 млн смартфонів, що майже на 40% менше торішніх показників. 

Відео дня

На думку аналітиків, імпорт недорогих смартфонів обвалився насамперед через відхід Samsung, на якого припадала третина сегмента. Також майже вдвічі скоротилися поставки смартфонів китайських техгігантів Xiaomi та Realme.

У зв'язку з цим у Росії знову зростає популярність фічерфонів – кнопкових телефонів з мінімумом функцій. Поставки "дзвонілок" в першому кварталі 2022 зросли на 43%, при цьому імпорт смартфонів скоротився на 14%.

Також УНІАН писав, що у РФ хочуть налагодити виробництво власних смартфонів і комп'ютерів. І навіть взялися за створення власної мобільної ОС для "конкуренції" з Android.

Вас також можуть зацікавити новини: