Д

Росія за останній рік використовує менше крилатих ракет через їхню низьку ефективність, а переорієнтувалася на балістичне озброєння.

Про це в етері "Київ24" сказав експерт з авіаційного ринку Богдан Долінце. "Використання крилатих ракет за останній рік значно нижче, ніж в попередні роки. Це пов’язано з низькою ефективністю даного виду озброєння", - зазначив він.

За його експерта, з появою в Україні літаків F-16, Сили оборони можуть ефективно виявляти і знищувати такі цілі.

Відео дня

Долінце наголосив, що в той же час спостерігається зростання використання балістичних видів озброєння і навіть переорієнтація підприємств на території РФ на їх випуск. За його словами, це відбувається тому, що балістику можуть збивати системи протиповітряної оборони (ППО) "Петріот", кількість яких обмежена в Україні.

Долінце розповів, що для повітряних атак по Україні Росія використовує безпілотники, які були виготовлені в межах місяця, що свідчить про те, що великих запасів їх у РФ немає.

"Протягом останнього року починають з’являтися версії "Шахедів" саме з реактивним двигуном, але їх не велика кількість. Проте складність у їх виявленні і перехопленні співмірна із процесом виявлення крилатих ракет", - зазначив він.

Експерт додав, що в Україні зростає кількість різноманітних систем дронів- перехоплювачів, але жодна із них не стала такою, щоб радикально змінити ситуацію при повітряних атаках. Долінце висловив думку, що Україні треба йти в напрямку розробки систем, які здатні перехоплювати, зокрема, реактивні цілі  - модернізовані "Шахеди"  і навіть крилаті ракети.

За його словами, ворог постійно модернізує свою балістику, що суттєво ускладнює її перехоплення.

Долінце, характеризуючи тактику повітряних атак росін, зазначив, що вони  атакують окремо взяті області, щоб перевантажити систему ППО, зменшити можливості по перехопленню і знищенню повітряних цілей, котрі у великій кількості запускає РФ в межах однієї області.

"Якщо в попередні роки росіяни завдавали точкових ударів по окремо взятих об’єктах інфраструктури, то зараз йдеться про комплексний або кластерний вплив, тобто удари завдаються не по окремих об’єктах, а по цілих ланцюгах критичної інфраструктури, що призводить до ускладнення ремонту і більш серйозних наслідків в межах окремих областей", - наголосив експерт.

Удари РФ по Україні

Як повідомляв УНІАН, у ніч на 22 жовтня окупанти завдали комбінованого удару по об'єктах критичної інфраструктури України із застосуванням ударних БпЛА, ракет повітряного та наземного базування.

Тоді основними напрямками удару були Київщина, Дніпропетровщина, Запоріжжя, Черкащина, Чернігівщина та Одещина. Там зафіксовано прямі влучання 12 ракет та 55 ударних БпЛА на 26 локаціях та падіння збитих (уламки) на 19 локаціях. 

У ніч на 25 жовтня росіяни атакували Україну дев’ятьма балістичними ракетами Іскандер-М та 62-ма ударними БпЛА. Було зафіксовано влучання п’яти балістичних ракет та 12 ударних БпЛА на 11 локаціях.

У ніч на 26 жовтня РФ ударила по Україні 101 ударним безпілотником типу Shahed, "Гербера" і безпілотниками інших типів. 

Зафіксовано влучання п’яти ударних БПЛА на 4 локаціях, а також падіння збитих (уламки) на 5 локаціях.

Вас також можуть зацікавити новини: