Російські військові знищили будинок в Маріуполі на вулиці Азовстальській, 33. Нині його знесли / фото Маріупольська міська рада

Російські окупанти почали видаляти на картах "Яндекс" будинки, які вони зносять в окупованому Маріуполі.

"Росіяни почали видаляти будинки на картах. Російські військові знищили будинок в Маріуполі на вулиці Азовстальській, 33. Нині його знесли. На карті Google ще є, а в Яндексі і в реальності — його видалили, він перестав існувати. Там більше не пробіжить босоніж малюк і жодна господиня не спече яблучний пиріг", - повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.

За його словами, відомо про те, що росіяни планують знести ще біля однієї тисячі будинків, які не до кінця знищили під час облоги.

Відео дня

Він наголосив, що аби приховати наслідки своїх бомбардувань, вони зносять будинки в історичній частині міста, тим самим перетворюючи історію Маріуполя на непотріб, який згодом викинуть.

"Люди з понад 50 тисяч квартир втратили дах над головою, нині вони готують їжу просто на вулиці. Попереду зима, а вони отримують лише обіцянки, що все відновлять. Практика ж показує зовсім інше. Спричинена росіянами гуманітарна катастрофа у місті свідчить лише про одне — Росія не несе за собою нічого доброго, вона не рятує, а вбиває, не допомагає, а забирає, не прийшла, щоб покращити життя, а щоб відібрати його. Маріуполь — місто, де РФ порушила всі норми гуманітарного права. І навіть стирання будинків з карт не допоможе винним уникнути покарання за скоєне", - наголосив Лубінець.

Війна в Україні: ситуація в Маріуполі

Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого місто Маріуполь на Донеччині ще довгий час утримували українські військові. Неспроможні захопити місто наземними військами росіяни активно застосовували авіацію для завдання ракетно-бомбових ударів. Після таких дій російських терористів у місті не залишилося практично жодного непошкодженого будинку.

Маріуполь опинився в повній окупації лише після того, як українські воїни вийшли з території заводу "Азовсталь" - останнього осередку спротиву російському агресору. Окрім військових, у підвалах заводу ховалися й мирні мешканці, котрі знайшли там прихисток від російських обстрілів.

Раніше УНІАН писав, що в окупованому Маріуполі армія РФ почала зносити будівлі в історичному центрі міста для того, аби приховати наслідки своїх бомбардувань.

Відомо, що для містян без житла рашисти будують бетонні квартири зі щілинами та без опалення

Вас також можуть зацікавити новини: