Росіяни привезли "Пташку" до колонії в Оленівці / фото instagram.com/ptashka from_azovstal

Оточені на "Азовсталі" бійці 16 травня 2022 року вийшли з комбінату і їх взяли в полон окупанти, серед українських військових була парамедикиня Катерина Поліщук з позивним "Пташка". Росіяни щоденно катували українських оборонців і влаштовували допити, а медикам не дозволяли надати належну допомогу пораненим, повідомляє The Philadelphia Inquirer

"Коли ми вийшли з "Азовсталі" і нас зустріли росіяни, з виразу їхніх очей було зрозуміло, що це кінець. Я боялась не смерті, а капітуляції. Я розуміла, що не можу довіряти росіянам, а Міжнародна організація Червоного Хреста не дотримала жодних обіцянок щодо безпеки полонених", - розповіла "Пташка". 

Посилаючись на слова захисниці, видання розповіло, що Катерину Поліщук привезли до колонії в Оленівці на тимчасово окупованій території Донецької області. Там її помістили у маленьку тісну камеру з цементною підлогою.  

Відео дня

"Приміщення, де жили ми, жінки, було на першому поверсі, а всі допити проводилися на другому. Коли хлопців вели на тортури, то на першому поверсі змусили їх роздягнутися і повзати голими по підлозі коридору та по сходах. У нас була радіостанція, але вона не могла заглушити звуки побоїв, криків та стогонів, які ми чули. Нам ніколи не дозволяли спілкуватися з чоловіками. Але іноді нам вдавалося дізнатися, що з ними робили", - поділилася парамедикиня. 

За її словами, росіяни вдавалися до жорстоких тортур. Вони відрізали українським полоненим шматки шкіри, забивали цвяхи, а чоловіків постійно били. 

"У перший місяць до нас після тортур привезли молодого хлопця, а наступного дня його витягли мертвим, загорнутим у простирадло. Нам сказали, що він повісився. Але ми чули, як деякі офіцери кричали росіянам, які його вбили, щоб вони більше не вбивали військовополонених", - розповіла Поліщук. 

У матеріалі також йдеться, що полонених часто перевозили з Оленівки до Таганрогу, де умови були ще гіршими. Там тричі на день били жінок, змушували їх роздягатися та повзати голими по коридору, а також змушували робити шпагат і сидіти так годинами. 

"Коли тебе так розтягують, б’ють між ніг важким взуттям... усіх жінок били по головах і змушували виривати волосся. Вони безупинно їх принижують. Одного разу до нас привезли жінку з Таганрога, яка була на третьому місяці вагітності, але в неї вибили дитину і катували її. Я знаю багато випадків тяжких, жорстоких зґвалтувань", - сказала "Пташка". 

Також вона поділилася історією про те, як допитували її. Вона розповіла, коли її щось запитували, вона почала незв'язно і безперервно говорити, поки її слідчому не набридло слухати і він заявив, щоб дівчину більше до нього не приводили. 

"Я сприймала себе не як в’язня, а як національний символ. Це єдине, що дозволило мені вижити. Ніби ти в пеклі і засуджена на смерть, але ти повинна залишитися живою. Через це до мене ставилися суворіше, ніж до інших ув'язнених і постійно возили на допити. Але я вирішила, якщо ти не можеш змінити ситуацію, зміни своє ставлення до ситуації. Це дорослі хлопці зі зброєю, які б’ють дівчину років 20. Я гордо підвела голову", - розповіла захисниця. 

У матеріалі нагадали, що "Пташку" разом з іншими 214 українськими захисниками повернули додому 22 вересня 2022 року. Після полону вона знову пішла на фронт. 

Полонені бійці "Азова" 

Як раніше писав УНІАН, командир бригади Нацгвардії "Азов" підполковник Денис Прокопенко ("Редіс") заявив, що станом на 20 травня понад 900 захисників "Азовсталі" досі перебувають у російському полоні. Він нагадав, що минуло два роки після того, як українським військовим було наказано припинити оборону Маріуполя. 

"Азовців", які перебувають у полоні Росія постійно засуджує за вигадані звинувачення. Так, до 18 років колонії засудили полоненого українця Владислава Плахотника "за службу в "Азові". Відомо, що такі судові процеси є порушенням міжнародного права.

Вас також можуть зацікавити новини: