Захисника визнали винним за участь "у тероризмі" / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com, АЗОВ

У Ростові-на-Дону, що у РФ, Південний окружний військовий суд засудив до 18 років колонії суворого режиму полоненого українця Владислава Плахотника. Там його звинуватили у службі в українському батальйоні "Азов", який в Росії назвали терористичним. Про це повідомляє служба Радіо Свободи "Кавказ. Реалії". 

Зазначається, що а. Перші три роки терміну українець повинен просидіти у в'язниці. 

"Південний окружний військовий суд продовжує розглядати справи щодо полонених громадян України. Ці судові процеси - порушення міжнародного права і частина політичної стратегії Росії проти України", - зазначали опитані сайтом "Кавказ.Реалії" експерти.

Відео дня

Суд над українськими військовими: що відомо

Російські ЗМІ повідомляли, що з початку повномасштабної війни РФ в Україну суди Росії на окупованих територіях винесли понад 160 вироків українським військовослужбовцям. Середній термін позбавлення волі, який призначали підсудним, становить 21 рік. Мінімальний термін - 8 років колонії. 

За інформацією 24 каналу, лише за лютий 2024 року у РФ було засуджено 33 українських військових, які перебувають у полоні. В середньому вони отримали терміни від 27 до 29 років. 

Українських захисників звинувачували в тому, що вони начебто користувалися забороненою зброєю проти мирного населення України. Російські слідчі зазначили, що таким чином вони хотіли "зруйнувати соціальну інфраструктуру, застрашити мирних громадян і вбити їх".

"Йдеться про військових 36-ї бригади морської піхоти та 17-ї танкової бригади ЗСУ. А населені пункти, які вони нібито обстріляли, розташовані в Донецькій області, - це Сартана, Талаківка, Старий Крим і ще деякі. Вказаний окупантами обстріл начебто відбувався з 24 лютого по 10 березня 2022", - додали у повідомленні. 

Українські військовополонені в РФ: останні новини

Як писав УНІАН, Міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch повідомила, що Росія стратила 15 бійців ЗСУ від початку грудня 2023 року, попри те, що українці заявляли, що здаються у полон. 

"Найбільше вражають докази того, що щонайменше в одному випадку російські військові прямо віддавали накази вбивати солдатів замість того, щоб дозволити їм здатися, тим самим схвалюючи воєнні злочини", - зазначила заступниця директора організації з питань криз і конфліктів Белкіс Вілле.

Своєю чергою представник Головного управління розвідки (ГУР) Міноборони Андрій Юсов заявив, що такого масштабу порушення міжнародного гуманітарного права, як це зараз робить Росія, ще не було з часів Другої світової війни. 

"Особливо після масштабного вторгнення йдеться про масові воєнні злочини, масові порушення прав українських військовополонених з боку держави-агресора. А також таке нове явище для сучасного світу як цивільні полонені і незаконно утримувані цивільні особи. Це тисячі людей, які без будь-яких на те відстав і пояснень викрадені з власних осель тільки за те, що вони українці", - зауважив представник ГУР. 

Вас також можуть зацікавити новини: