Росія несе нову загрозу для Заходу  / фото ua.depositphotos.com

Полковник британської армії у відставці, відомий військовий експерт Глен Грант зазначив, що правитель РФ Володимир Путін хоче підірвати здатність європейських країн підтримувати Україну.

"Наскільки серйозно і до кінця будуть готові президент Франції, британський король, президент Байден чи, можливо, його наступник іти до кінця разом з Україною? Ситуація зводиться до потенційних двох факторів. Перший – якщо відбудеться значний прорив Росії, то в усіх європейських столицях стикнуться з важкими питаннями. Однак фіксованого рішення з цього приводу поки що немає. І це очевидно, тому що деякі країни, такі як Італія, демонструють слабкість у цьому питанні, оскільки не відчувають прямої загрози. Отже, перший фактор – якщо відбудеться великий прорив Росії. Другий фактор – чи відбудеться напад Росії на НАТО", - розповів полковник в ефірі "Еспресо".

Як він нагадав, зараз у ЗМІ розвідки багатьох європейських країн припускають, що Росія планує потужні гібридні атаки на європейські столиці. На думку експерта, це може бути окремим питанням, оскільки стаття 5 завжди стосувалася реагування на вторгнення наземних військ.

Відео дня

"Однак, схоже, Путін більше зосереджується на інших тактиках, таких як ракети, порушення комунікацій, інтенсивна кібервійна і все, що може підірвати здатність європейських країн підтримувати Україну. Це ще не призвело до застосування статті 5 або навіть статті 4 для переговорів, тому ми не впевнені, наскільки сильною буде колективна європейська відповідь, якщо війна зміниться на користь Росії. І все ж, маю певність, що до спільного знаменника в цьому плані таки дійдуть, тому що Польща, Німеччина, Франція і Велика Британія побоюються, що ситуація погіршиться і вплине на них", - пояснив Грант.

За словами полковника, зараз немає жодних конкретних планів чи рішень, однак є визнання того, що доведеться вдатися до більш серйозних дій. 

Війна в Україні - загроза для Європи

Росія, яка повернулася до імперського сприйняття світу, наразі є найбільшою екзистенційною загрозою для європейських країн, тому європейці повинні знати, що армія РФ може бути на польських кордонах. Про це заявив високий представник ЄС Жозеп Боррель.

Колишній генеральний секретар НАТО Джордж Робертсон наголосив, що Велика Британія та її партнери мають налякати Росію справжньою війною із Заходом. За його словами, західні політики не повинні боятися російської ескалації.

Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск нещодавно сказав, що Європа перебуває у передвоєнній ері.

Вас також можуть зацікавити новини: