Експерт заявив, що в Україну можуть прибути іноземні військові контингенти / twitter.com/USNATO

Військовий та політичний експерт, керівник Центру військово-правових досліджень, співзасновник "Національної політичної академії" Олександр Мусієнко не виключає, що після іноземних інструкторів в Україну можуть прибути навчальні військові контингенти партнерів.

"Я думаю, що як тільки будуть інструктори, будуть військові контингенти.  Мені видається, що ці інструктори приїдуть не тільки наші сили вчити. Вони приїдуть переймати досвід як воюють росіяни, зрозуміти, усвідомити, навчитись, щоб готувати своїх. Готувати тих, які можуть приїхати після інструкторів, готувати іноземні війська, які можуть зайти в Україну за певних умов. Це може бути підготовка", - зазначив Мусієнко в ефірі телемарафону.

При цьому додав, якщо зайдуть ці  війська,  відповідно, то вони прибудуть зі своєю зброєю, зокрема і системами ППО.

Відео дня

Експерт вважає, що наразі Україна має привід порушувати питання в рамках безпекових угод, які зараз підписуються, і говорити що гарантії безпеки мають поширюватись на те, що наші партнери в якийсь момент мають нам допомагати і військами хоча б якісь функції виконувати. 

"І це, треба розуміти, на майбутнє запорука миру, до якого ми хочемо прийти. Гарантії безпеки для України, якщо не вступ в НАТО,  то такі як для Південної Кореї чи Японії. І якщо не порушити питання і не створити зараз певний прецедент, то щоб не сталося так, що захід від цієї ідеї може або дистанціюватись, або про неї забути, або її відкласти", - підкреслив Мусієнко.

Він зазначив, заявами чи санкціями змусити Росію вийти з України неможливо, це можливо зробити лише силою. Разом з партнерами можна раз і на завжди продемонструвати Росії, що Україна залишається в сфері західного впливу.

"Хоч ми й не можемо одномоментно звільнити всю нашу територію, але війська (партнерів) вже мають бути тут як гаранти безпеки. Щоб ми зміцнювались, щоб займалися економікою, нарощували обороноздатність, потужність, наші сили. І були готові в якийсь момент всі території звільнити", - сказав Мусієнко.

Війна з РФ - чи приїдуть в Україну іноземні війська

Як повідомляв УНІАН, вчора Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський повідомив, що підписав документи, які дозволять першим французьким інструкторам невдовзі відвідати навчальні центри в Україні та ознайомитися з їхньою інфраструктурою та персоналом.

Сирський додав, що вірить, що рішучість Франції спонукає інших партнерів доєднатися до цього амбітного проекту.

У Міноборони України при цьому зазначили, що починаючи з лютого 2024 року, наша країна висловилює зацікавленість у перспективі прийому іноземних інструкторів. Станом на зараз у нас досі тривають дискусії з Францією та іншими країнами щодо цього питання, додали у відомстві.

Аналітики заявляють, що розміщення військ Франції може створити прецедент і полегшити іншим країнам наслідувати їхній приклад. Вони називають п'ять варіантів розміщення військ НАТО в Україні.

Як відомо, наприкінці лютого французький лідер Еммануель Макрон заявив, що "ніщо не виключено" щодо офіційного розміщення військ НАТО в Україні. Однак американські та німецькі союзники заявляють поки, що виключають таку можливість.

Вас також можуть зацікавити новини: