
Україну не обмежували у праві збивати у російському повітряному просторі бойові літаки, які становлять потенційну загрозу, зокрема запускають керовані авіабомби. Про це заявив на брифінгу представник Білого дому Джон Кірбі, повідомляє Укрінформ.
"Я просто хочу зауважити, що в цьому контексті існує певна плутанина. Ніколи не було обмежень на те, щоб українці збивали ворожі літаки, навіть якщо ці літаки не обов’язково знаходяться в українському повітряному просторі", – сказав Кірбі.
Він наголосив, що українська армія "може збивати російські літаки, які становлять неминучу загрозу". При цьому Кірбі нагадав, що Сили оборони України це вже робили протягом війни.
Дозвіл на удари по російській території
Як писав УНІАН, наприкінці травня США та інші країни-партнери послабили свою заборону на удари по російській території західним озброєнням. Це стало одним з головних наслідків повторного російського вторгнення на Харківщину в травні цього року. Однак частина обмежень зберігається: не можна бити далеко вглиб Росії, не можна використовувати ракети ATACMS.
Варто додати, що незадовго до часткового скасування заборони на удари по РФ німецьке видання Bild писало, що США і Німеччина погрожували Україні припинити поставки зброї саме через збиття літаків у російському повітряному просторі.
Ймовірно, це сталося після того, як у травні минулого року ЗСУ використали ЗРК Patriot для знищення кількох літаків і гелікоптерів у небі над Брянською областю.