Андрій Юсов розповів, чому Росія переключилася з мобілізації на найманців / фото УНІАН, Олександр Синиця

Росія активно формує групи найманців за кордоном: шукає як людей з бойовим досвідом, так і готова вчити з нуля. Такий підхід для РФ вигідніший, ніж проведення мобілізації всередині країни, заявив представник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов. 

"Коли йдеться про навчання з нуля, то це, швидше за все, буде некваліфікований спеціаліст, і доля його – це участь у "мʼясних штурмах" і швидка загибель. Є інформація і про сомалійців, і про (громадян) Сьєрра-Леоне, Куби і Непалу. Дуже важливо, що більшість урядів держав, де фіксується робота мереж російських рекрутерів, публічно засуджують таку діяльність і навіть дипломатично виступають із заявами і зверненнями до своїх громадян не іти на таку співпрацю", – зауважив він в ефірі телеканалу "Ми – Україна".

Проте, за словами представника ГУР, у країнах з невеликим доходом ті 1,5 - 2 тисячі, які пропонує Росія, можуть виглядати заманливо. До того ж, російські рекрутаери обіцяють найманцім, що вони будуть займатися охоронною діяльністю, а не братимуть участь у бойових діях.

Відео дня

"Сьогодні дійсно в Сирії, зокрема, готуються підрозділи з місцевих найманців за посередницвтва російських ПВК. Звичайно, це так звані ПВК, а насправді – це проксі російських спецслужб. Робота з набору найманців триває. Всі плани з кількості від початку повномасштабного вторгнення вони в цілому провалили, але не зупиняються. Для Росії вигідніше і дешевше шукати найманців за кордоном, ніж продовжувати мобілізаційні заходи всередині країни. Вони бояться дестабілізації. Та і фінансово це дешевше, ніж забезпечувати власних військових", – резюмував Юсов. 

Росія набирає найманців для війни проти України

У Сирії готують найманців для участі у війні проти України. Як розповів представник ГУР Андрій Юсов, йтися може про кількість до тисячі осіб. Переважно це люди з певним бойовим досвідом, але це не обов’язкова умова.

Раніше CNN писало, що у війні проти України на боці РФ воює близько 15 тисяч жителів Непалу. Зазначалося, що за участь у бойових діях Москва пропонує їм 2 тисячі доларів. 

Вас також можуть зацікавити новини: