Україна хоче отримати ATACMS / фото US Army

Українські захисники збираються обрушити системи російської оборони, вийти до Азовського узбережжя, а потім перетворити Кримське угруповання і російські частини на окупованих територіях Запорізької та Херсонської областей у величезний котел.

Про це розповів політолог і публіцист Андрій Піонтковський в інтерв'ю УНІАН. Він зазначив, що центральна частина цього плану - знищення Кримського угруповання далекобійним вогневим впливом HIMARS. Почнеться це зі знищення Кримського мосту.

"Не секрет, що в січні-лютому в штаб-квартирі американської армії в Європі та Африці в німецькому Вісбадені проходили "штабні ігри" командного керівництва Пентагону і українського Міністерства оборони... Це була розробка спільної операції. Детально це коментував генерал Бен Ходжес картами, які показували суть цього плану. Його сформулював ще генерал Залужний у своєму знаменитому інтерв'ю The Economist. Він сказав: "Я стою в 84 км від Мелітополя, і я готовий пройти цей шлях", - додав експерт.

Відео дня

На думку Піонтковського, великим прогресом в поставках озброєння Україні було розширення діапазону ударного впливу HIMARS в два рази. Так, з поставкою GLSDB він зріс до 160 км.

"Ходжес на картах детально показував, що це дає можливість діставати половину території Криму, перешийок. Але для того, щоб діставати Севастополь і південну частину, що необхідно для знищення скупчення російських військ, центрів управління, складів, необхідні ATACMS", - наголосив він.

Піонтковський нагадав про ситуацію в американському Конгресі. Так, голова Комісії із закордонних справ у Палаті представників Майкл Маккол очолив внутрішній рух за допомогу Україні. Проукраїнські республіканці постійно тиснуть на президента США Джо Байдена.

"Вони критикують Байдена за недостатню підтримку України. Навіть внесли резолюцію в Конгрес, законодавчо зобов'язує американську адміністрацію передати Україні як далекобійні ракети ATACMS, так і винищувачі F-16. Це дуже позитивний розвиток. Я думаю, що цьому тиску буде неможливо чинити опір, і рішення буде прийнято", - підсумував він.

Далекобійні ракети для України

Військовий експерт Олег Жданов раніше запевняв, що ATACMS можуть кардинально змінити хід бойових дій на фронті.

Однак за даними Politico, США досі не почали поставки далекобійних ракет в Україну нібито через те, що американській армії самій їх не вистачає.

Як раніше повідомляв УНІАН, високоточні далекобійні ракети GLSDB увійдуть в новий пакет допомоги США. вони можуть вражати цілі на відстані до 150 кілометрів.

Варто відзначити, що українські військові також знайшли вихід, як діставати цілі противника. ЗСУ використовують проти російських окупантів керовані ракети з більшою дальністю, ніж ракети HIMARS - "Вільха-М", у яких дальність польоту 110 км.

Вас також можуть зацікавити новини: