этот материал доступен на русском

У Конгресі США вимагають відкласти скасування санкцій з компаній російського олігарха

08:18, 09 січня 2019
Світ
991 0
Демократи у Конгресі США вимагають відкласти зняття санкцій з компаній Олега Дерипаски / фото УНІАН

Представники Демократичної партії США, які очолили комітети Конгресу після перемоги на виборах восени 2018 року, вимагають від міністра фінансів США Стівена Мнучіна відкласти зняття санкцій з компаній російського олігарха Олега Дерипаски.

Текст листа, з яким законодавці звернулися до міністра фінансів США, опублікований на сайті комітету у закордонних справах, передає УП.

"Ми вимагаємо, щоб ви були доступні для зустрічі із зацікавленими членами (Палати представників - ред.) в умовах, які дозволять в повному обсязі обговорити всі аспекти угоди про скасування санкцій і вплив, який це рішення матиме на зусилля США щодо перешкоджанню шкідливій ​​активності Росії, спрямованій проти нашої країни", - йдеться в листі.

У листі також зазначається, що умови зняття санкцій зосереджені на зміні відносин Дерипаски з компаніями Rusal, EN + і "Євросибенерго", зміні структури управління EN + і Rusal, а також підвищенні вимог до звітності.

Читайте такожБританія затвердила "чорний список" російських олігархів - ЗМІ

"Тим не менше, угода, імовірно, зберігає значну частку володіння EN+ за Дерипаскою, в той час як, за повідомленнями, передає деякі акції і фінансові інтереси пов'язаному з Кремлем російському банку ВТБ, який знаходиться під санкціями", - вказують автори звернення.

"Є низка додаткових питань, які ми і інші члени Конгресу повинні вирішити, щоб повністю оцінити, чи є угода США і зняття санкцій виправданими", - йдеться в листі.

Голови комітетів вказують, що повідомлення про рішення зняти санкції з компаній Дерипаски надійшло в грудні минулого року, а "шатдаун", що невдовзі розпочався, ускладнює розгляд цього питання Конгресом в 30-денний період, як того вимагає закон про санкції CAATSA.

У зв'язку з цим вони вимагають, щоб Мінфін відклав скасування санкцій, щоб у законодавців було досить часу на вирішення питань, що залишилися. Лист Мнучіну підписали сім голів комітетів.

Нагадаємо, Олег Дерипаска і вісім його активів, включаючи компанію-виробника алюмінію "Русал", були внесені в санкційний список мінфіну США 6 квітня.

У тому ж місяці в мінфіні США заявили, що готові зняти санкції з "Русала", якщо Дерипаска знизить свою частку в компанії нижче контрольної (частка Дерипаски в En+ становить 66,08%, через цю компанію він володіє 48,13% в "Русалі"). Крім того, компанія повинна була звернутися до OFAC з проханням про виключення з санкційних списків.

Незабаром в En+ повідомили, що Дерипаска погодився знизити частку в En+ нижче 50%. Це йому запропонував зробити незалежний голова ради директорів En+ лорд Грегорі Баркер, говорилося в документах компанії.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter