Знаючи це, польські фермери сподіваються, що така тактика подіє / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com, скриншот

Польські фермери почали розпилювати свиний гній вздовж кордону з Білоруссю, аби позбутися нелегальних мігрантів, які атакують прикордонників. Про це повідомляють сайти Wiadomosci та CenyRolnicze.

За словами фермерів, все відбувається законно, адже дозвіл на розпилення гною вони отримали у польської влади. 

"Ми починаємо поливати прикордонну зону, на польсько-білоруському кордоні. Таким чином ми покажемо, що ми солідарні з польськими силовими службами. Ми покажемо тим, хто має владу, як захистити нашу територію", - зазначив Дам'ян Муравєць з Народного протесту фермерів.

Губерт Ождана з Руху молодих фермерів зауважує, що це буде смуга на деякій відстані від паркану на кордоні. 

"Усе буде згідно із законом. Ми сподіваємося, що якщо ми розіллємо свинячий гній, нелегали не перетнуть цю смугу, якщо вони будуть дотримуватись своїх релігійних переконань" , - підкреслив Муравєць.

Журналісти видань додають, що більшість людей, які намагаються прорвати кордон, є мусульманами. Відомо, що послідовники ісламу вважають свиней нечистими тваринами, тому тримаються якомога далі від усього, що з ними пов'язано. 

Ситуація на польсько-білоруському кордоні - останні новини

Як повідомляв УНІАН, на польсько-білоруському кордоні зростає напруга через прибуття нових мігрантів, які хочуть потрапити на територію ЄС. Через це уряд прем'єр-міністра Дональда Туска хоче створити спеціальну зону, аби обмежити їхні дії.

"Цей кордон, на жаль, не є безпечним. Мета цієї зони - гарантувати, що ніхто не піддасться такому нападу, якому піддаються польські солдати", - розповів заступник міністра оборони Павел Залевський в інтерв'ю агентству Reuters.

Водночас у Польщі місцеві громади виступають проти закриття прикордонної зони з Білоруссю, адже вони вважають, що таке рішення буде мати негативні наслідки. За їхніми словами, зона обмежень не повинна охоплювати населені пункти та популярні туристичні місця.

Вас також можуть зацікавити новини: