Майя Санду підписала закон про перейменування мови / фото REUTERS

Президент Молдови Майя Санду підписала закон, яким "молдавську мову" офіційно перейменовано на "румунську мову". Про це глава держави повідомила у себе в Facebook.

"Сьогодні я підписала закон, який підтверджує історичну і незаперечну істину: державною мовою Республіки Молдова є румунська. Я хочу, щоб румунська мова об'єднувала всіх нас, хто живе тут і любить цю землю", – заявила Санду.

На думку президента Молдови, твердження про існування якоїсь молдавської мови, що існує окремо від румунської, "переслідують тільки одну мету: розділити нас".

Відео дня

"Це відбувається тому, що коли ви розділили націю, вам легше підкорити і контролювати її. Розділений народ не є об'єднаною силою, яка може себе захистити. Ті, хто намагався нас розділити, займалися не лінгвістикою, а тим, як утримати Молдову у вічній національній сварці", – зазначила Санду.

Молдова протистоїть російському впливу

Минулого тижня парламент Молдови ухвалив закон, яким словосполучення "молдавська мова", "державна мова", "офіційна мова" і "рідна мова" в офіційних документах слід замінити словосполученням "румунська мова". Рішення було ухвалено всього за 2 хвилини, попри протести комуністів і соціалістів.

Також стало відомо, що Молдова готує санкції проти російських громадян, причетних до нападу на Україну. Також Кишенев обіцяє приєднатися і "до інших санкційних режимів" Євросоюзу.

Президент Молдови Майя Санду днями заявила, що її країна повністю на боці України в повномасштабній війні, яку розв'язала Росія. За словами Санду, молдавани ніколи не будуть "на боці вбивць".

Вас також можуть зацікавити новини: