У Польщі росіяни готові працювати на будь-якій роботі \ фото Марина Григоренко

В Польщі після оголошення мобілізації в РФ фіксують серйозне зростання інтересу до роботи з боку росіян.

Про це повідомляє Міжнародне агентство з працевлаштування Gremi Personal. В агентстві зазначили, що за останні два дні рекрутери отримали 130 запитів на роботу з Росії. Для порівняння, раніше показник досягав 20-30 запитів на місяць, передає Економічна правда.

У Gremi personal припустили, що росіяни почали масово шукати роботу в Європі через мобілізацію, оголошену президентом країни Володимиром Путіним.

Відео дня

"Навіть після того, як заборона на в'їзд росіян до країн Балтії набула чинності, російські чоловіки намагаються знайти лазівку, щоб уникнути мобілізації", - йдеться в повідомленні.

Фахівці з працевлаштування додають, що до війни польські роботодавці взагалі не відчували попит на вакансії в Польщі з боку росіян, але економічна криза і санкції поступово призводять до певних змін. "А закон про часткову мобілізацію ще більше підштовхує інтерес до пошуку роботи в Європі", - йдеться в повідомленні.

За припущеннями експертів, росіяни вибирають Польщу в першу чергу через можливість швидкого перетину кордону і легалізації перебування. Крім того, більшість польських роботодавців гарантують легальне працевлаштування, офіційну заробітну плату і соціальний пакет.

"Однак польські рекрутингові компанії в більшості своїй не наймають громадян з РФ не тільки через відсутність спрощених візових процедур, нових санкційних візових обмежень, а через солідарність з Україною", - зазначила директор департаменту рекрутації Gremi Personal Анна Джоболда.

За її словами, це вже друга хвиля міграції росіян в результаті війни.

"Першими поїхали переважно люди, яких не влаштовувала санкційна політика. На початку війни їх вибором стали зокрема такі країни як Грузія, Вірменія, Туреччина, Ізраїль. А тепер влаштуватися в Польщі намагаються чоловіки, які бояться масового призову, але їх тут не чекають", – резюмували в Gremi Personal.

Як повідомляв УНІАН, 21 вересня Путін підписав указ про часткову мобілізацію в РФ. За його словами, призову на військову службу підлягатимуть тільки ті громадяни, які знаходяться в запасі і, перш за все, ті, хто проходив службу в лавах Збройних сил РФ, має певні військово-облікові спеціальності та відповідний досвід. Після звернення Путіна, за лічені хвилини були розкуплені всі прямі квитки на 21 вересня в Стамбул і Єреван.

Вас також можуть зацікавити новини: