Путін отримав попередження від світових лідерів / скріншот

Генерал армії України, голова Служби зовнішньої розвідки України 2005-2010 рр. Микола Маломуж заявив, що світ не допустить розв'язання ядерної війни.

В ефірі телеканалу "Еспресо" він розповів, які країни попередили Росію про наслідки подібних рішень.

"На різних форумах, де були присутні керівництво Китаю та керівництво країн НАТО, лунала однозначна позиція: ядерній війні не бути! Навіть не тільки домовленості Байдена з Сі Цзіньпінем формують позицію застосування ядерної зброї. Але й прямі попередження Путіну. Путін боїться критичних аргументів та критичних попереджень. І вони були реальні від реальних країн. Його попередив Байден та глава ЦРУ, що Путін буде нести персональну відповідальність за відповідні удари", - наголосив експерт.

Відео дня

За словами Маломужа, Путіна також попередили Шольц, Макрон, прем'єр-міністр Великої Британії та Сі Цзіньпін.

"І це не тільки спільна позиція США та Китаю. А персональна позиція на рівні Міністерства безпеки Китаю. Путіну було попередження - однозначно не застосовувати ядерну зброю. Тому, що зворотний формат - це знищення людства", - додав генерал.

Він зазначив, що українські партнери стримують Путіна не тільки попередженнями, а й загрозою ударів у відповідь.

"Якщо Путін застосує ядерну зброю, вона буде застосована іншими країнами. І тоді ніхто не виживе, ні китайці, ні американці, ні росіяни, ні європейці. Тому, цей фактор є вирішальним для позиції Китаю, США, ЄС та інших країн. Наші партнери стримують Путіна не просто переконаннями та жорсткими попередженнями, а можливими потужними ударами у відповідь в момент розгортання ядерної зброї РФ", - підсумував Маломуж.

Ядерні загрози Путіна: останні новини

Після розгрому окупаційних військ під Харковом Росія посилила свох погрози ядерною війною. Тоді Росія стверджувала, що взяла під "ядерну парасольку" і окуповані частини України, в тому числі Херсонську область, частину якої в листопаді вже звільнили ЗСУ.

Після цього США попередили Кремль про наслідки застосування в Україні ядерної зброї.

Однак вже 7 грудня Путін заявив, що "загроза ядерної війни наростає". При цьому він також уточнив, що Росія не використовує ядерну зброю першою.

У Держдепартаменті назвали нові "ядерні" погрози Путіна "пустопорожніми".

Вас також можуть зацікавити новини: