Як готувати яйця можна і не можна - поради / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com

Яєчня вважається одним із найкращих варіантів для сніданку, але перед тим як смажити яйця з помідорами, беконом чи іншими добавками, подумайте, чи не стане такий прийом їжі катастрофою для вашого шлунка. УНІАН розповість про дві найгрубіші помилки, яких припускаються практично всі.

Чи можна смажити яйця на вершковому маслі

Кожна господиня думає, що знає, як смажити яйця, адже технологія доволі проста - на пательню потрібно додати олію (соняшникову - налити, вершкове масло - викласти), дочекатися, доки поверхня нагріється, потім розбити яйця і готувати так, як хочеться.

Відео дня

Однак дієтологи стверджують, що багато "домашніх" кулінарів роблять одразу кілька помилок. Перша - використовують занадто багато олії, а насправді її потрібно зовсім трохи (для змащення сковороди). Друга - кладуть вершкове масло, чого робити категорично не можна. Річ у тім, що яйця самі по собі містять багато білків і жирів, а в тандемі з таким жирним продуктом як вершкове масло, смачна яєчня перетворюється на небезпечну бомбу для шлунка.

Тож, по-перше, запам'ятайте, на якій олії краще смажити яйця (тільки соняшникова), по-друге, додавайте її мінімально, а якщо користуєтеся антипригарною сковорідкою, то обходьтеся без неї.

Скільки смажити яйця і як додавати інгредієнти

Багато людей вважають, що яєчня з беконом краща і смачніша, ніж без нього, а для посилення задоволення від сніданку не зайвими будуть і помідори, і зелень, і навіть хліб у тарілці. Проте є особлива наука про те, як смажити яйця з добавками. Дієтологи вважають, що найсмачніша яєчня може бути тільки в моно варіанті - тобто, без додаткових продуктів. По-перше, тому що деякі інгредієнти іноді погано сумісні з яйцями, по-друге, ковбаса, сосиски або бекон "обтяжують" страву, а не додають їй користі.

До речі, також важливо знати, скільки смажити яйця, бо небезпечним є не тільки додавання зайвих продуктів і неправильний вибір олії, а й її перегрівання. Якщо занадто довго піддавати продукт високим температурам, то олія починає окислюватися і горіти, а така хімічна реакція загрожує проблемами зі шлунково-кишковим трактом і печінкою.

Для того щоб ваша смачна яєчня була ще й корисною, запам'ятайте вищенаписані правила і дотримуйтесь їх постійно.

Вас також можуть зацікавити новини: