Церковне свято 1 квітня / pixabay.com

1 квітня церква відзначає день пам'яті святих мучеників Хрисанфа і Дарії. Також сьогодні - Похвала Пресвятої Богородиці або Субота Акафіста. 

Церковне свято 1 квітня - день пам'яті мучеників Хрисанфа і Дарії 

Хрисанф і Дарія Римська були подружжям і жили в III столітті нашої ери, в Римі. Хрисанф відкрито проповідував Євангеліє, і коли Дарія вийшла за нього заміж, то теж стала християнкою. Подружжя вирішило жити порізно, у кожного з них були свої послідовники. Але недоброзичливці поскаржилися, що Хрисанф і Дарія проповідують безшлюбність. Подружжя схопили і почали катувати, змушуючи відмовитися від християнської віри.

Дарію Римську помістили в публічний будинок - за переказами, її охороняв посланий Богом лев, і до неї ніхто не зміг наблизитися. Хрисанфа теж не вдалося зламати, більше того - трибун Клавдій разом з дружиною, дітьми, слугами і воїнами самі хрестилися, за що їх усіх стратили. Не впоравшись з Дарією і Хрисанфом, язичники живцем їх поховали. На цьому місці християни стали проводити богослужіння. 

Відео дня

Прикмети на 1 квітня

Прикмети на 1 квітня / pixabay.com

За прикметами дня орієнтувалися, яка буде погода і наступний сезон:

  • якщо день теплий - буде сухе і вітряне літо;
  • йде дощ - влітку посухи не буде;
  • верба зацвіла - треба бджіл виставляти; 
  • якщо зірок не видно - бути теплій погоді;
  • яка погода на 1 квітня - така і на 1 жовтня.

Народне свято 1 квітня 2023 отримало назву Дарина Брудна.

Що можна робити 1 квітня

Дарії і Хрисанфу молилися, щоб зберегти любов і вірність в сім'ї, а також просили допомоги у вихованні дітей і здоров'я для родичів. У цей день належало жартувати і веселитися, а також розважати Домовика - у нього просили допомоги налагодити мир і спокій, якщо подружжя багато сварилося.

Що сьогодні не можна робити

Сьогодні не можна ображатися на жарти, інакше удача покине. Не можна сумувати і плакати - весь рік пройде в печалі. Не варто ходити в старому і забрудненому одязі, а також байдикувати - не буде ні грошей, ні щастя.

Вас також можуть зацікавити новини: