День Андрія Первозванного 2022 / УНІАН

Щороку православні віруючі шанують пам'ять святого апостола Андрія Первозванного. Подію відзначають 13 грудня і називають "Андріїв день" або "Андрія". Цікаво, що День Андрія Первозванного в 2022 році в Грузії відзначається навесні - 12 травня. УНІАН розповість, як зустрічати це свято правильно.

Раніше ми говорили про те, які ворожіння на день Андрія допоможуть вам дізнатися свою долю.

День Андрія Первозванного у 2022 році - історія події

Кожен, хто читав Біблію, знає, що Андрій і брат його Симон були синами рибалки, тому з дитинства навчилися рибалити і продовжували справу свого батька. Позврослев, Андрій зрозумів, що шлях до Бога йому ближче за шлях рибака, відмовився одружуватися і почав вести цнотливий спосіб життя.

Відео дня

Пізніше святий Андрій прийняв хрещення від пророка Іоанна, став свідком пришестя Христа і пішов за ним. Пізніше Андрій привів до Ісуса свого брата Симона, якого Спаситель назве Петром, а Андрія - Первозванним.

Через 50 днів після пришестя Христа, Андрій отримав можливість лікувати смертельні хвороби і говорити на різних мовах. Вибравши напрямок шляху, Андрій прийшов в місцевість, яка лежала вгору по Дніпру, передбачив там заснування Києва, благословив землі і поставив хрест. З тих пір слов'яни вважають Андрія Первозванного своїм покровителем.

Як святкують День Андрія - головні традиції

Православні віруючі в Андріїв день ходять до церкви, ставлять свічки за здравіє і моляться святому про зцілення хвороб, а також про допомогу в справах. Незаміжні дівчата ворожать і, хоч християнська релігія це забороняє, традиція в народі закріпилася міцно.

За старих часів 13 грудня, крім Дня святого Андрія, відзначалося свято "Калита" - становлення хлопчика-підлітка і перетворення його в юнака. Суть того, що відбувалося, полягало в наступному:

  • дівчата пекли калиту - хліб з медом, родзинками, горіхами і маком;
  • цей ритуальний хліб підвішували на червоній стрічці під стелею;
  • інші юнаки ставали поруч і бруднили руки в сажі;
  • хлопчик-підліток повинен був дістати до нього і відкусити шматочок так, щоб не опинитися забрудненим.

Ті хлопчики, у яких це виходило, мали право спілкуватися з юнаками постарше, ходити на вечорниці, виконувати чоловічу роботу, свататися і одружуватися, так як вважалися вже дорослими.

Що не можна робити на День Андрія Первозванного

Як і в будь-яке інше церковне свято, на Андрія не можна сваритися і ображатися, лихословити і відмовляти кому-небудь у допомозі. Утримайтеся від того, щоб займатися фізичною працею, шити, в'язати і прибирати в будинку. Так як на Андрєєв день все ще триває Різдвяний піст 2022-2023, то віруючим заборонено вживати їжу тваринного походження.

Які прикмети на Андрія помічали наші предки

З давніх-давен 13 грудня потрібно було звертати увагу на знаки природи - вона підкаже, що буде відбуватися з погодою:

  • снігу немає на Андрія - зима буде теплою;
  • сніг йде 11 і 12 грудня - заметіль триватиме весь тиждень;
  • вода в річках шумить - до сильних хуртовин.

Тим, хто займається вирощуванням овочів та інших культур, важливо враховувати і температуру на вулиці - згідно з прикметами, холод і сильний "мінус" обіцяють багатий урожай в наступному році.

Вас також можуть зацікавити новини: