Коли день конституції в Україні / фото УНІАН

28 червня червня українці в 28-й раз в історії відзначать День Конституції України. Цього дня ми вшановуємо головний документ нашої країни, який визначає державний устрій країни та гарантує права громадян. Зазвичай на честь Дня Конституції українцям дають додатковий вихідний, проте під час воєнного стану цю норму скасовано.

Історія Конституції України

Першою українською державною збіркою законів історики вважають ухвалену в 1710 році Конституцію Пилипа Орлика. Документ регулював відносини між гетьманом і запорізькими козаками, висловлюючи інтереси останніх. Чинності ця конституція так і не набула.

Другу в нашій історії конституцію ухвалила Центральна Рада УНР 1918 року. Головним у розробці законів був історик Михайло Грушевський. Конституція проголошувала незалежність УНР і визначала парламентський устрій держави. Незабаром після цього в країні стався переворот Скоропадського, і документ було скасовано.

Після заснування Радянського Союзу з'явилася Конституція УРСР, яка мала кілька редакцій.

Зрештою, зі здобуттям незалежності з'явилася необхідність у головному зводі законів країни. Конституція України була ухвалена 28 червня 1996 року Верховною Радою. На документі депутати вперше склали присягу на вірність Україні.

Чи будуть вихідні на День Конституції України

День Конституції - офіційне державне свято, яке оголошується неробочим днем.

Вихідний на День Конституції 2024 настане в п'ятницю 28 червня. Однак в Україні зараз діє воєнний стан, який скасовує додаткові вихідні. У працівників державних підприємств це буде звичайний робочий день.

Відпочивати на День Конституції зможуть співробітники приватних компаній. Керівники можуть надати їм додатковий вихідний на свій розсуд.

Вас також можуть зацікавити новини: