Яке сьогодні свято 11 липня / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com

Православна церква України 11 липня за новим стилем вшановує пам'ять великомучениці Юхимії Всехвальної та княгині Київської Ольги. За старим же стилем у свято сьогодні вшановували ікону Богоматері "Троєручниця".

У народне свято 11 липня українці вшановували княгиню київську Ольгу, яка вважається покровителькою вдів і молодих дівчат. Загалом ця дата була святом жінок - вони не працювали і не займалися рукоділлям. Обов'язково молилися святій Ользі або Богородиці і вірили, що кожна жіноча молитва буде почута.

Чоловіки в свято 11 липня косили траву і жали сіно. Пшеницю намагалися зібрати до того, як почнеться сезон дощів і весь урожай згниє. З першого зерна мололи борошно і пекли обрядовий хліб, яким пригощали всіх рідних. З'їдаючи випічку, українці дякували святій Ользі за врожай.

Відео дня

У деяких місцях у цю дату було заведено відвідувати могили рідних, проводити прибирання на них і приносити свіжі квіти. Таким чином люди вшановували предків і безперервне продовження роду.

У полях і садах у це народне свято збирали кропиву. Зривати її обов'язково потрібно руками (можна в рукавичках), а не косити. Ця рослина сьогодні вважається особливо корисною для судин і попереку. З неї виготовляли тканину та одяг, віники для лазні, полотна. Господині готували пироги та суп із кропиви.

11 липня - знак Зодіаку

Народжена сьогодні людина за знаком Зодіаку - Рак. За характером іменинники цього дня відповідальні, працьовиті, скромні. Не люблять увагу і великі галасливі компанії. Дуже емоційні - легко засмучуються і щиро радіють. Народжені 11 липня люди надійні та підкріплюють слова справами.

11 липня свято Україна / фото Pixabay

Що не можна робити 11 липня

У День Ольги не варто працювати по дому, займатися важкою фізичною працею, починати нові відповідальні справи. Насамперед ця заборона стосується жінок.

Не варто сьогодні стригти волосся і нігті, інакше будуть проблеми зі здоров'ям.

Заборонено сваритися з близькими, з'ясовувати правоту, згадувати старі образи. Усе це безнадійно зіпсує стосунки, навіть якщо сварка сталася через дрібниці.

Невдалий день для романтичних справ, укладення шлюбу, побачення.

Не можна в цю дату ходити в брудному, зношеному, порваному одязі.

Прикмети погоди 11 липня

Існують такі прикмети про погоду цього дня:

  • Якщо вночі яскраво мерехтять зірки, то наступні дні будуть посушливими.
  • Річки й озера розлилися - до негоди.
  • Гучний грім під час грози обіцяє про швидке припинення дощу. Якщо дзвенить дзвінко, то гроза буде короткою.
  • На вулиці не видно павуків, метеликів і бджіл - до швидкої негоди.
  • Зозуля перестала кувати - до ранньої осені.
  • Якщо вродило багато ягід на калині та горобині, то зима буде холодною.

Важливо зазначити, що в наш час клімат дуже змінився, і не всі давні прикмети для нас актуальні.

Вас також можуть зацікавити новини: