Яке сьогодні свято 17 червня / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com

Православна церква України 17 червня вшановує мучеників Мануїла, Савелія та Ісмаїла. За старим стилем у свято сьогодні вшановують святителя Митрофана Константинопольського.

Наші предки в народне свято 17 червня посилено працювали на городі. Жінки підгортали картоплю, а чоловіки розкидали по полю і закопували гній. Цього дня всі добрива вважаються вдвічі кориснішими, а боротьба з бур'янами - ефективнішою, ніж зазвичай.

Власники худоби в це народне свято виводили тварин на випас самі або наймали пастухів. Суворо стежили за тим, щоб корови не заходили на чужі поля, інакше можна отримати від сусідів. Свиней із середини червня починали різати на м'ясо і закривали сало на зиму.

Відео дня

Зазвичай із цього періоду вода в природних водоймах достатньо прогрівалася для купання. Діти та молодь масово ходили пірнати до найближчої річки. Однак період також небезпечний для плавання, оскільки водойми стають непередбачуваними та вкриваються мулом, а реальну глибину оцінити важко. У середині червня траплялося багато нещасних випадків на воді.

У свято 17 червня, згідно з прикметами, потрібно розпалити багаття і спалити в ньому старі, непотрібні речі, а також відцвілі вінки. Такий ритуал приверне удачу і допоможе позбутися старих тривог.

17 червня - знак Зодіаку

Народжена сьогодні людина за знаком Зодіаку - Близнюки. Іменинники цього дня за характером товариські, впевнені в собі, гордовиті. Вони завжди знають, чого хочуть від життя. Усі плани продумують ретельно і заздалегідь. Неохоче прислухаються до критики. Вони дуже харизматичні та легко заводять друзів.

17 червня свято Україна / фото Jill Wellington, Pixabay

Що не можна робити 17 червня

Не можна нешанобливо ставитися до води, плювати в неї і кидати сміття, зривати латаття. Рибалкам не можна ловити більше риби, ніж вони можуть з'їсти.

Підвищується ризик нещасних випадків на воді, тому не варто плавати на глибині, в негоду і в диких необлаштованих місцях, а також залишати дітей без нагляду під час купання.

Не давайте гроші і предмети в борг, інакше вам навряд повернуть позичене.

Не можна сьогодні лінуватися, відкладати важливі справи, не виконувати обіцянки.

Прикмети погоди 17 червня

Існують такі прикмети про погоду цього дня:

  • Вранці на траві немає роси - до швидкого дощу.
  • Дощ до обіду закінчиться швидко, після полудня - затягнеться на багато годин.
  • Якщо квіти почали сильно пахнути, то чекайте негоди.
  • Дме північно-західний вітер - до погіршення погоди.
  • Під час заходу сонця небо золотисте - до теплих і сонячних днів.
  • Гроза 17 червня обіцяє багатий урожай ягід і грибів.

Важливо зазначити, що в наш час клімат дуже змінився, і не всі давні прикмети для нас актуальні.

Вас також можуть зацікавити новини: