Яке сьогодні свято 23 червня / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com

Православна церква України 23 червня за новим стилем вшановує мученицю Агрипинну Римську. У народі ця дата відома як Аграфена Купальниця. Згідно з народними віруваннями, у свято сьогодні українці починали купатися в річках і озерах.

За новим церковним календарем 24 червня відзначається Івана Купала. А народне свято 23 червня слугує для приготування до купальської ночі. Дівчата збирали квіти і трави для плетіння купальського вінка. У кожному селі молодь прикрашала купальське дерево і споруджувала велику купу хмизу, де буде купальське багаття.

Також у цю дату варили обітну кашу з ячменю, заправлену олією. Зерно дівчата подрібнювали в ступці вручну і співали пісні. Стравою пригощали жебраків, а ввечері подавали для родини. Іншими обрядовими стравами в це народне свято були вареники з сиром, яєчня з салом, квас і кисіль.

Відео дня

Увечері 23 червня починалося святкування Купали. Ніч на Івана Купала відзначалася навіть пишніше, ніж сам купальський день. Дівчата пускали вінки по воді і ворожили на суджених, а юнаки занурювалися в річку і шукали квітку папороті. Закохані пари стрибали через багаття, щоб перевірити силу кохання. Молодь цілу ніч не спала, веселилася і співала пісні.

У свято 23 червня, згідно з прикметами, потрібно вмитися водою з водойми або колодязя, а також сходити в лазню. Водні процедури сьогодні особливо корисні для здоров'я. Також день вдалий для збору цілющих трав.

23 червня - знак Зодіаку

Народжені сьогодні люди за знаком Зодіаку - Раки. Іменинники цього дня за характером емоційні, вразливі, чуйні. Швидко "заражаються" емоціями інших людей і щиро співчувають чужому горю. Важко переживають невдачі і надовго запам'ятовують образи. Вони більше слухають, ніж говорять. Люблять природу і тварин.

23 червня свято Україна / фото УНІАН

Що не можна робити 23 червня

Під забороною переїдання і зловживання алкоголем.

Не варто цілий день сидіти вдома. Хоча б ненадовго вийдіть на вулицю сьогодні.

Залишки їжі сьогодні не викидайте, а віддайте тваринам.

Не варто сьогодні сваритися, з'ясовувати стосунки, дорікати й ображати близьких, згадувати старі образи, інакше стосунки зіпсуються.

Прикмети погоди 23 червня

Існують такі прикмети про погоду цього дня:

  • Серед ясного дня закрилися водяні лілії - скоро піде дощ.
  • Якщо на вулиці не видно павуків і немає павутини між деревами, то скоро погода зміниться.
  • Якщо пішла гроза, то до кінця червня часто будуть грози.
  • З липи опадають квітки - до ранньої осені.
  • Сильна спека і посуха сьогодні віщують неврожай зерна.

Важливо зазначити, що в наш час клімат дуже змінився, і не всі давні прикмети для нас актуальні.

Вас також можуть зацікавити новини: