Яке сьогодні свято 5 червня / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com, pixabay.com

Православна церква України 5 червня за новим стилем вшановує пам'ять єпископа Тимфоя Тирського і князя Київського і Чернігівського Ігоря, а також Ігорівської ікони Божої Матері. За старим стилем у свято сьогодні згадують єпископа Михаїла Синадського.

Наші пращури у свято 5 червня сіяли на городі огірки та льон. Під час посіву в грядки кришили шкаралупу великодніх або звичайних курячих яєць, щоб добре вродила городина.

У це народне свято є незвичайна традиція для збільшення врожайності овочів. Для цього вся родина зранку їла яйця, бажано домашні. Потім бралися до посівів, і працювали обов'язково рано вранці і без сторонніх очей. Вважалося, що якщо сусіди підглянуть роботу, то можуть наврочити посіви.

Відео дня

Свято 5 червня вважається дуже вдалим для боротьби з бур'янами та комахами-шкідниками. За прикметою, якщо сьогодні на городі чи в саду позбутися комах і бур'яну, то більше вони не з'являться.

Сьогоднішній день вважається вдалим для лікування болю в спині та ногах, можна приймати ванночки і цілющий масаж.

5 червня - знак Зодіаку

Народжена сьогодні людина за знаком Зодіаку - Близнюки. Іменинники цього дня за характером креативні, винахідливі, дещо хитрі. У них нестандартний погляд на світ і незвичайні захоплення. Народжені 5 червня люди схильні до перфекціонізму, намагаються закінчити будь-яку справу бездоганно. Вони можуть кинути заняття, якщо розуміють, що не зроблять його ідеально.

5 червня свято Україна / фото ua.depositphotos.com

Що не можна робити 5 червня

Не можна сьогодні виходити вночі на вулицю, інакше трапиться біда.

Не варто сьогодні обмовляти людей за їхньою спиною, обговорювати чутки і плітки, розповідати чужі таємниці, а також хитрувати, підслуховувати, обманювати і приписувати собі чужі заслуги. Обман обов'язково розкриється, а ваша репутація зіпсується.

Не варто сьогодні користуватися ножем, ножицями, голкою, серпом, сокирою та іншими гострими предметами. Підвищується ймовірність порізів і уколів.

Невдалий день для будівництва, ремонту, лагодження одягу і взуття.

Заборонено сьогодні сперечатися, особливо через дрібниці. Своєї правоти ви не доведете, а стосунки з людиною зіпсуються.

Прикмети погоди 5 червня

Існують такі прикмети про погоду цього дня:

  • Якщо з'явилося багато мошок, то наступні дні будуть спекотними.
  • Ягоди вишні вже почервоніли - до спекотної погоди і ясних днів.
  • Сильна роса вранці обіцяє врожай грибів і ягід.
  • Вночі голосно ухає сова - до дощу.
  • Дощ цього дня - хороша прикмета, яка вказує на багатий урожай овочів і зерна.
  • Якщо день хмарний, але перед заходом з'явилося сонце, то наближається негода.

Важливо зазначити, що в наш час клімат дуже змінився, і не всі давні прикмети для нас актуальні.

Вас також можуть зацікавити новини: