Церковне свято 9 грудня / depositphotos.com

Аліпій жив в кінці VI - на початку VII століття. Згідно з легендою, при його народженні кімнату осяяло яскраве світло, що означало появу благочестивого дитя. Його мати рано овдовіла і присвятила всю себе синові. Як тільки закінчився період вигодовування, вона привела його до святого Феодора і віддала на служіння Богу.

У храмі полюбили Аліпія, незабаром зробили дияконом. Він захотів піти в пустелю заради відлюдницького способу життя, але віруючі сумували за ним, знайшли і повернули назад. Ангели сказали Аліпію, що він повинен бути прикладом для інших.

Пізніше Аліпій оселився поблизу однієї з печер, зламав язичницького ідола, замість нього встановив хрест. Люди стали приходити до святого за порадою і допомогою, тоді він заснував чоловічий і жіночий монастирі. Помер у муках через хворобу, що вразила ноги.

Відео дня

Православне свято 9 грудня - день пам'яті преподобного Якова

Історія знає Якова, як відлюдника, основним місцем подвигів якого була одна з гір в Сирії. У нього не було ні даху, ні ліжка, Яків жив на відкритому повітрі. Багато людей приходили до нього за наставництвом, а Господь обдарував його даром чудотворення за віддану віру і стійкість духу. Помер святий близько 460 року.

Прикмети 9 грудня

Народні прикмети сьогодні / Фото ua.depositphotos.com
  • мало снігу на вулицях - до травня рано з'явиться зелена трава;
  • чути виття вовків - зима буде холодною;
  • заморозки 9 грудня - готуйтеся до лютих морозів;
  • сильні хуртовини в цей день - весна настане рано.

Що сьогодні не можна робити

Наші предки вірили, що до цього дня потрібно роздати всі борги і не позичати нічого самому. 9 грудня краще не вирушати в поїздки, а якщо уникнути цього не вдається, то замовте молебень в церкві про вдалий шлях.

Що можна робити 9 грудня

Слов'яни відзначали народне свято на пам'ять Георгія Побідоносця, який вважався покровителем домашньої худоби. Вони проводили обряд: діставали вугілля з печі, кидали їх в ополонку, а потім підкидали в поїлку для тварин - вірили, що тоді худоба буде здоровою.

Господині 9 грудня пекли печиво у формі коня, чоловіки з частуванням обходили свій двір, а потім там його і залишали. 

Вас также могут заинтересовать новости: