Яке свято 22 січня / REUTERS

У цей день у світі відзначаються День народження повітряної кукурудзи (День попкорну), День танцю семи вуалей.

В Україні - День Соборності (День єдності України, "День Злуки"), в Польщі - День дідуся, в США - Свято життя, День відповідей на питання вашої кішки, День нудистського пляжу, День візерунка в горошок, День світлого тістечка, День гострого соусу, День прийшов з холоду, День місцевого магазину для шиття, у Великобританії - День птахів, в Таджикистані - День працівників митниці, в Німеччині - Франко-німецький день, в Болівії - День заснування багатонаціональної держави.

Пам'ятні дати 22 січня, річниці та події

22 січня 1506 року Папа Юлій II, найбільш войовничий глава Католицької церкви, запросив на службу до Ватикану швейцарських гвардійців, які відтоді охороняють папську резиденцію. Швейцарська гвардія - одна з найстаріших армій світу, що збереглися до наших днів, і найменша армія на планеті. У військових діях гвардія брала участь лише одного разу, рятуючи Папу Климента VII 6 травня 1527 року під час нападу на Рим військ імператора Священної Римської імперії Карла V. Сьогодні гвардійці - візитна картка Ватикану. Жодна урочиста і дипломатична церемонія не обходиться без них.

Відео дня

Але основне призначення гвардії - охорона понтифіка. При цьому гвардія є абсолютно сучасним військовим формуванням з відповідною підготовкою та оснащенням. У різні історичні періоди гвардія налічувала до 500 чоловік, в даний час вона складається з 110 військових. Вимоги до кандидата досить жорсткі: швейцарське громадянство, вік від 19 до 30 років, зріст не нижче 174 сантиметрів, відсутність сім'ї. Він повинен бути католиком, мати середню освіту і пройти обов'язкову службу в армії.

Читайте такожЗ Днем Соборності України-листівки , вірші та привітання з днем єдностіМінімальний термін служби в гвардії - 2 роки, максимальний - 20 років. Їм заборонено носити вуса, бороду і довге волосся. Одружитися вони можуть тільки за спеціальним дозволом, та й то тільки після трьох років служби і на католичках. Призов на службу здійснюється в Швейцарії, де знаходиться призовний пункт. Остаточний же відбір майбутніх гвардійців здійснює комендант гвардії в Римі. Барвиста форма гвардійців Ватикану, за легендою, зшита за малюнками Мікеланджело.

22 січня 1630 року - День народження повітряної кукурудзи (попкорну). При сприятливих умовах зерна кукурудзи можуть зберігатися дуже довго. Свідченням цьому є зерна, знайдені археологами в похованнях в Перу. Їх вік перевищує тисячу років, проте, багато з них хоч зараз можна використовувати для приготування "повітряної кукурудзи". А крім зерен кукурудзи, в розкопках знаходили і судини для приготування попкорну. Європейці дізналися про попкорн лише в 1630 році.

У 1970 році відбувся перший регулярний політ "Боїнга 747" з пасажирами на борту - літак вилетів з Нью-Йорка і через шість з половиною годин приземлився в Лондоні.

22 січня 1990 року закінчилося слухання у справі Роберта Таппана Морріса. Це також перша судимість в США за "хакерство". Морріс створив програму "Черв'як", здатну відтворюватися самостійно по серверах електронної пошти. "Черв'як" заблокував більш ніж на добу тисячі комп'ютерів в Америці і "пройшовся" по всій планеті. Військові комп'ютерні центри, а також наукові, навчальні та комерційні структури виявилися виведеними з ладу, що шокувало програмістів.

Читайте такожПривітання з виходом на роботу: найкращі вірші і картинки для ріднихЦе сталося в "чорний четвер" 3 листопада 1988 року. Порятунок прийшов з університету Берклі, фахівці якого знайшли "протиотруту", і код програми був декомпільований. Морріс був засуджений до 400 годин громадських робіт, 10000 доларів штрафу, випробувального терміну на три роки і оплаті витрат, пов'язаних зі спостереженням за засудженим. А фінансова шкода в мережах на один уражений комп'ютер склала від 200 до 53 000 доларів. Ця історія послужила уроком для творців комп'ютерних мереж. Вона змусила задуматися про мережеву безпеку, професіоналізм і акуратність системних адміністраторів.

У 2005 році міністр закордонних справ Північної Кореї Кім Ке Гван оголосив, що КНДР є ядерною державою.

Яке сьогодні церковне свято

Православна церква 22 січня вшановує пам'ять святих Пилипа і Євстратія. У народі день назвали Філіпповим або Днем Філіпа.

Що сьогодні не можна робити

У цей день не можна пришивати гудзики - інакше не скоро позбудетеся від старих проблем. Не можна лаятися, сваритися. Якщо ходите в лазню, то банщика потрібно в цей день "задобрити".   

Прикмети на 22 січня      

Народні прикмети сьогодні / фото УНІАН

З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

  • собака спить, згорнувшись в клубок , - до похолодання;
  • день ясний - рік буде врожайним і благополучним;
  • ворони сидять на верхівках дерев - морози посиляться.

Іменини 22 січня 

Іменини у Петра, Філіпа, Антоніни і Павла.

Вас також можуть зацікавити новини: