Як і коли висаджувати помідори в ґрунт і теплицю - поради / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com

Помідори, як культура для вирощування, точно потрапляють у лідируючі позиції на городі у кожного дачника. Сортів багато, всі вони різні, але будь-який город щороку висаджує томати собі на грядку. УНІАН розповість, коли висаджувати помідори у відкритий ґрунт і в теплицю за місячним календарем.

Коли висаджувати помідори - сприятливі дати в травні

З огляду на той факт, що томати менш вимогливі до високої температури ґрунту, ніж ті ж огірки або баклажани, то висаджувати їх у теплицю можна вже в середині квітня. Якщо відчуваєте, що земля прогрілася недостатньо, допустимо полити її гарячою водою, укрити чорною плівкою і почекати тиждень.

З відкритим ґрунтом справи йдуть інакше - там немає таких комфортних умов для томатів, як у теплиці, тому переносити розсаду потрібно на початку травня, використовуючи плівку або нетканку. Відсутність укриття для томатів можлива тільки на початку червня, коли ви будете впевнені, що не "вдарять" заморозки.

Відео дня

Цікавий нюанс: багато дачників вважають, що ідеальний час для висаджування помідорів у відкритий ґрунт - 20-25 травня. Такі посадки дають удвічі більше врожаю, ніж ті, що опинилися в землі в червні. Навіть якщо вночі буде холодно, ви завжди можете вкрити томати плівкою, а вранці прибрати її.

Місячний календар підкаже, коли висаджувати помідори в теплицю або відкритий ґрунт - у травні найкраще це робити 10, 11, 12, 13, 16, 18, 19 або 21 числа.

Як садити помідори у відкритий ґрунт і в теплицю - інструкція

Важливо запам'ятати, як правильно садити помідори у відкритий ґрунт, щоб отримати ранній урожай і насолоджуватися не тільки смачними, а й великими плодами.

І для теплиці, і для відкритого ґрунту розсаду потрібно "загартувати" перед висадкою, інакше вона загине в екстремальних умовах. Для цього за 7-10 днів до висадження почніть щодня виносити томати на повітря і залишати там на 2-3 години. Поступово збільшуйте час перебування на вулиці до 8-10 годин (навіть можна залишати на ніч, якщо немає заморозків).

У ґрунт і в теплицю висаджувати помідори потрібно таким чином:

  • полити рослини за 1 годину до висаджування;
  • викопати лунки на грядці за розміром горщика, в якому росла розсада;
  • покласти в кожну лунку жменю деревного попелу, подрібнену яєчну шкаралупу, цибулеве лушпиння і 1 ч. л. суперфосфату;
  • полити лунки дріжджовим розчином (10 г на відро води) для стимуляції росту розсади;
  • перекласти сіянці з грудкою землі в ямку так, щоб коріння звисало вниз.

Наприкінці вам залишиться тільки присипати коріння томатів пухкою землею, ущільнити ґрунт і полити водою. Також можна зверху посипати ґрунтом або компостом.

Вас також можуть зацікавити новини: