Місячний посівний календар на квітень 2024 / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com

Другий місяць весни дуже важливий для дачників. У квітні власники ділянок мають багато турбот і мало часу. Список того, що робити на городі у квітні, дуже великий. Насамперед, у другий місяць весни саджають овочі на розсаду і у відкритий ґрунт, упорядковують сад і перекопують ділянку.

На зростання та врожайність рослин впливає не лише погода, а й фази нашого супутника. Щоб посіви дали хороший урожай, а догляд за рослинами був ефективним, враховуйте місячний посівний календар на квітень 2024 року. Він допоможе ефективно спланувати роботу та нічого не забути.

Місячний посівний календар на квітень 2024 Україна

1-4 квітня - прекрасні дні для посіву культур з в'юнкими стеблами, наприклад, хмелю, плющу, квасолі, гороху, клематису і троянди. На ділянці можна посадити будь-які види капусти, буряки, моркву, цибулю, редиску, зелень, полуницю. У саду рекомендується зайнятися обрізанням сухих гілок та боротьбою зі шкідниками. Невдалі дні для посадки ягідних кущів та пересадки квітів, а також рясних поливів.

Відео дня

5-6 квітня - дуже хороші дні для посадки коренеплодів - пастернаку, буряків, картоплі, моркви, редьки, пастернаку та ін. Проте не варто садити культури, які плодоносять над землею. На підвіконні - хороші дні для посіву зелені та прянощів. На клумбі можна прищипувати і живці квіти, підстригати рослини і посадити зелену огорожу.

7-9 квітня - дні молодика. Посівний календар не рекомендує працювати з рослинами. Можна полоти бур'яни і перекопувати ґрунт, заготовлювати субстрат.

10-14 квітня - дуже врожайні дні. Місячний посівний календар радить садити та пересаджувати будь-які рослини. Особливо добре приживуться зелень, прянощі, однорічні квіти та чагарники з шипами (малина, троянди, шипшина). Вдало пройде боротьба з бур'янами та шкідниками, побілка дерев, обрізка крони. Можна збирати цибулини та насіння для майбутніх посадок, а також зрізати квіти для букета (вони надовго збережуть свіжість). Не рекомендується застосовувати отрутохімікати.

Місячний посівний календар на квітень 2024 таблиця / картинка УНІАН

15-17 квітня - не дуже врожайні дні. Садити можна горох, полуницю, конвалії, виноград та троянди. Інші культури можуть не прижитися. Хороші дні для мульчування, прополювання, підживлення рослин, живцювання, пересадки розсади у відкритий ґрунт. Можна перекопувати та удобрювати ґрунт під майбутні посіви. Невдалі дні для боротьби зі слимаками та гризунами.

18-20 квітня - хороший урожай дадуть посаджені цього дня рослини, які плодоносять над землею, а також зелень та прянощі. Проте дні невдалі посадки коренеплодів. Можна полоти бур'яни, стригти газон, заготовляти живці та білити дерева. Якщо обрізати коріння та гілки рослин, то рани швидко загояться. Підживлення та добрива принесуть подвійну користь.

21-22 квітня - вдалі дні, щоб посіяти зернові культури, такі як пшеницю, амарант, кукурудзу, соняшник, овес, льон. На клумбі - посадка багаторічних квітів та вічнозелених рослин, на підвіконні - посадка та пересадка кактусів, пальм, орхідей. Місячний посівний календар на квітень радить пересадити розсаду на ділянку у ці дні – вона добре приживеться.

23-25 квітня - дні повного місяця. Місячний посівний календар не рекомендує працювати з рослинами. Можна косити траву, полоти бур'яни, обрізати і прищипувати рослини, готувати ділянку до посівів і мульчувати грядки.

26-30 квітня - прекрасні дні для посадки ірисів, хризантем, айстр, крокусів, гладіолусів, а також плодових дерев. На городі дадуть гарний урожай посаджені цього дня кабачки, баклажани, гарбуз, полуниця. Можна пересаджувати у відкритий ґрунт розсаду. Не варто обрізати рослини і пошкоджувати коріння - рани довго гоїтимуться.

Вас також можуть зацікавити новини: