Йост Кляйн порушив правила конкурсу / фото eurovision.tv

У Швеції 11 травня відбувся гранд-фінал міжнародного конкурсу "Євробачення-2024". Через дискваліфікацію Нідерланди не брали участь у шоу. Організатори конкурсу назвали причину, чому не допустили співака Йоста Кляйна до участі.

Раніше нідерландський мовник заявляв, що представник країни не чинив насилля над операторкою, через інцидент з якою його дискваліфікували, а лише зробив "погрозливий жест" в бік камери. Європейський суспільний мовник заявив, що така версія не відповідає дійсності.

Як пише The Guardian, оргкомітет Євробачення наголосив, що Йост Кляйн порушив правила конкурсу. Це можуть підтвердити свідки інциденту. Також Європейський мовник додав, що дії виконавця загрожували безпеці персоналу та знімальної групи.

Відео дня

"Поведінка Йоста була явним порушенням правил конкурсу, які спрямовані на забезпечення безпечного робочого середовища для всього персоналу та захисту знімальної команди", – вказано в заяві.

Йост Кляйн / фото eurovision.tv

Організатори шоу повідомили, що не мають доступу до судового процесу. Однак зважаючи на порушення правил, нідерландця все ж вирішили дискваліфікувати.

"Ми не маємо доступу до судового процесу, але, враховуючи обставини того, що сталося, і той факт, що незабаром поліцейська справа буде передана прокурору, було б недоречно, щоб Йост брав участь у фіналі", – йдеться в повідомленні Європейського мовника.

Нагадаємо, раніше через представницю Ізраїлю на фіналі "Євробачення-2024" зібрався мітинг.

Вас також можуть зацікавити новини: