Мовник країни розкрив, що сталося насправді / фото eurovision.tv

Мовник Нідерландів відреагував на дискваліфікацію представника країни на "Євробаченні-2024" Йоста Кляйна. Там пояснили, що насправді стало причиною недопущення співака до конкурсу.

Як відомо, Йосту Кляйну висунули обвинувачення через погане ставлення до операторки конкурсу. В Instagram мовник вказує, що після другого півфіналу, який відбувся 9 травня, артист просив, аби його не знімали на відео. Однак учасниця знімальної групи не послухала конкурсанта. Через це співак замахнувся рукою на її камеру.

"Після виступу в четвер стався інцидент. Всупереч чітко укладеним домовленостям, Йоста зняли на відео, коли він зійшов зі сцени і поспішав до "зеленої кімнати". У той момент Йост неодноразово показував, що не хоче, щоб його знімали. Його проханням знехтували. Це призвело до загрозливого руху Йоста в бік камери", – вказано в заяві.

Відео дня
Йост Кляйн / фото eurovision.tv

Крім того, зазначається, що Йост не торкався операторки. Поліція провела розслідування і делегація з Нідерландів намагалася вирішити конфлікт з Європейським суспільним мовником (EBU). Проте країну все ж вигнали з шоу.

"Йост не торкався операторки. Про цей інцидент повідомили, після чого EBU та поліція провели розслідування. Ми консультувалися з EBU і запропонували декілька варіантів рішень. З усім тим EBU все ж вирішив дискваліфікувати Йоста Кляйна", – пише нідерландський мовник.

Як пояснює мовник, вони не згодні з недопущенням до конкурсу. За словами представника Нідерландів, дискваліфікація не є рівноцінною подібному порушенню.

Ми вважаємо цей штраф дуже великим і нерівноцінним. Ми виступаємо за хороші манери, нехай не буде непорозумінь, але, на нашу думку, покарання дискваліфікацією не є рівноцінним цьому інциденту. Ми дуже розчаровані та засмучені.

Нагадаємо, раніше через представницю Ізраїлю на фіналі "Євробачення-2024" зібрався мітинг.

Вас також можуть зацікавити новини: