Янукович: якщо дискусія з Президентом так піде і далі, ми приймемо рішення
Янукович: якщо дискусія з Президентом так піде і далі, ми приймемо рішення

Янукович: якщо дискусія з Президентом так піде і далі, ми приймемо рішення

20:55, 02 березня 2007
8 хв. 3732

Прем`єр доніс свою позицію щодо дострокових виборів, НАТО, ціни на газ, американських ракет, а заодно пояснив, у чому полягає різниця між Яценюком і урядом...

Підготовка закону про Президента є предметом відкритої дискусії

ЯнуковичЯк передає кореспондент УНІАН, про це заявив прем`єр-міністр Віктор ЯНУКОВИЧ на прес-конференції в Одесі, відповідаючи на запитання, чи не відмовилася коаліція від намірів щодо підготовки законопроекту про Президента.

«Якщо буде й далі так йти дискусія між урядом і Президентом, рішення буде ухвалене таке, яке відповідатиме інтересам справи», - сказав В.ЯНУКОВИЧ.

Разом із тим, прем`єр підкреслив, що зараз в умовах дії політичної реформи необхідно якнайшвидше завершити процес розмежування повноважень. «Це на користь держави. Досить ділити. Пора працювати», - додав він.

В.ЯНУКОВИЧ підкреслив, що антикризова коаліція й коаліційний уряд зацікавлені в тому, щоб «у Президента були повноваження, і він їх виконував».

Про голів нових міністерств

Прем`єр-міністр України Віктор ЯНУКОВИЧ заявляє, що кандидатури на посади міністра регіонального розвитку та будівництва й міністра житлово-комунального господарства будуть визначені на основі конкурсного відбору.

«Це будуть кращі фахівці України в цій галузі. Але хто з них буде визначений на конкурсній основі - покаже час», - сказав В.ЯНУКОВИЧ.

Прем`єр підкреслив, що поки з ним не узгоджувалася жодна з кандидатур на посади міністрів.

Як повідомляв УНІАН, учора, 1 березня, уряд ухвалив рішення створити на базі Міністерства будівництва, архітектури та ЖКГ два міністерства - регіонального розвитку та будівництва й з питань ЖКГ.

Про сценарій на випадок розпуску парламенту

Прем`єр-міністр спростовує інформацію про те, що антикризова коаліція розробила сценарій розвитку подій у разі підписання Президентом України Віктором ЮЩЕНКОМ указу про розпуск парламенту.

«Я вперше про це чую, я ще раз підкреслюю, що законних підстав для розпуску парламенту немає і не буде», - сказав В.ЯНУКОВИЧ.

На його думку, ті політики, які хочуть проведення нових виборів і дестабілізації ситуації в країні, повинні з`ясувати, чи співпадає їхня мета з інтересами українського народу. «Коли я спілкуюся з людьми, вони ставлять одне питання – коли ця камарилья припиниться, і все стабілізується», - аргументував він.

В.ЯНУКОВИЧ вважає, що поява законопроекту про проведення одночасних дострокових парламентських і президентських виборів є реакцією на заяву політиків про необхідність розпуску парламенту. «Ми не боїмося виборів, ми звикли до цієї боротьби, але якщо будуть парламентські, тоді будуть і президентські, хоча нам не потрібні ні ті, ні другі. Хай Президент працює до 2009 року, він глава держави. Але коли говорять про демократію, то давайте говоритимемо, що демократія існує для всіх», - підкреслив він.

При цьому глава уряду зазначив, що коаліційний уряд має намір працювати ефективно і наводити порядок у країні.

Про військові навчання «Сі-Бриз»

Віктор ЯНУКОВИЧ має намір дати доручення Міністерству оборони провести своєчасне інформування населення регіонів, на території яких планується проведення міжнародних військових навчань «Сі-Бриз», про цілі та завдання навчань.

На переконання В.ЯНУКОВИЧА, «інформувати населення тих регіонів, де плануються такі масштабні навчання, потрібно в обов`язковому порядку». «Я попрошу Міністерство оборони і дам доручення, щоб така інформація була підготовлена й опублікована, щоб люди знали, що дають навчання», - сказав В.ЯНУКОВИЧ.

За його словами, попередню згоду на участь у навчаннях «Сі-Бриз» дали 10 країн, в основному країни Чорноморського басейну.

В.ЯНУКОВИЧ зазначив, що навчання «Сі-Бриз» спрямовані на відпрацювання взаємодії країн Чорноморського басейну в забезпеченні безпеки в регіоні й у боротьбі з тероризмом.

«Рішення про міжнародні навчання ухвалюється публічно в парламенті та Президентом», - підкреслив В.ЯНУКОВИЧ.

Про референдум щодо членство України в НАТО

Прем`єр-міністр України Віктор ЯНУКОВИЧ вважає недоцільним проведення найближчим часом референдуму про членство України в НАТО.

«Поки що соціологічні дослідження показують, що вступ до НАТО підтримує 15-20% населення. Який сенс його проводити? Ніхто не збирається цього робити, тому що Україна не планує вступати в НАТО зараз», - сказав В.ЯНУКОВИЧ.

Прем`єр ще раз підтвердив про пріоритетність виконання плану співпраці України і НАТО. «Це не таємниця. Співпраця з НАТО спрямована на реформування Збройних сил, на участь України в миротворчих і антитерористичних акціях, а також на створення безпечних умов життя для наших громадян», - пояснив він.

Глава уряду повідомив, що в 2007 році на проведення інформаційної кампанії про НАТО планується виділити близько 5 млн. грн. «Брак інформації завжди породжує чутки», - зазначив В.ЯНУКОВИЧ.

Про розміщення ПРО США території України

США не проводять офіційних переговорів про розміщення систем ПРО на території України.

«Офіційної співпраці немає. Але я висловлював свою точку зору не раз. Такі рішення, якщо йдеться про створення глобальної системи безпеки, то їх не можна приймати без урахування таких учасників, як США, Росія і ЄС», - сказав В.ЯНУКОВИЧ.

На його думку, прийняття рішення про розміщення ПРО в односторонньому порядку «викликає багато запитань».

«І те, що ми почули обмін «люб`язностями» між Росією і США, – це яскравий приклад, що так не можна робити. Україна теж повинна мати інформацію про це», - додав він.

Глава українського уряду також вважає, що Україна має бути учасником створення глобальної системи безпеки. «Тим паче, що в Україні є такі об`єкти, які здатні виконувати такі функції. Ми не хотіли б бути сторонніми спостерігачами, мати інформацію і бути учасниками цього процесу. Але спочатку має бути переговорний процес», - упевнений В.ЯНУКОВИЧ.

«Мені це не приємно як громадянинові, і як прем`єр-міністрові країни», - резюмував він.

Про приватизацію Одеського припортового заводу

Прем`єр-міністр заявляє, що приватизація Одеського припортового заводу здійснюватиметься відповідно до вимог українського законодавства.

«Одеський припортовий завод включений у програму приватизації. Вона здійснюватиметься на умовах українського законодавства», - сказав В.ЯНУКОВИЧ.

Прем`єр також пообіцяв, що процес приватизації об`єкта здійснюватиметься прозоро і публічно. «Коли це питання буде відпрацьоване, інформація буде опублікована. Таємниці не буде», - підкреслив він.

Як повідомляв УНІАН, Фонд державного майна надіслав листа прем`єр-міністру, в якому пропонує виставити на продаж на міжнародних фондових біржах 32,8% акцій ВАТ “Укртелеком” і 34,6% акцій ВАТ “Одеський припортовий завод”. Фонд також пропонує закріпити в держвласності 50% плюс 1 акція «Укртелекому» і «Одеського припортового заводу», а також реалізувати на українських фондових біржах 10% пакет акцій цих ВАТ. ФДМ також пропонує розмістити 5,4% акцій “Одеського припортового заводу” з пільгового продажу.

Заступник голови Спеціальної контрольної комісії Верховної Ради з питань приватизації, народний депутат України Олександр БОНДАР вважає, що основною метою планів ФДМ щодо “Укртелекому” і «Одеського припортового заводу» є недопущення їх реальної приватизації.

Про контракти з постачання газу

Уряд України прагнутиме укладати найвигідніші контракти з постачання газу.

«Україна має найнижчі ціни на газ серед найближчих сусідів. У взаєморозрахунках з Росією за використаний газ ми не маємо проблем», - сказав В.ЯНУКОВИЧ.

Прем`єр-міністр не став прогнозувати можливість відмови України від посередництва компанії «РосУкрЕнерго» при постачанні газу й можливості збільшення цін. «Щодо перспективи, не хочу навіть загадувати. Ми завжди шукатимемо шляхи отримання найвигідніших контрактів і працюватимемо з будь-якою компанією, яка запропонує нам найнижчі ціни», - пояснив він.

В.ЯНУКОВИЧ підкреслив, що в даний час Україна має стабільні поставки газу з Росії й оптимальну ціну.

Про зауваження Яценюка на адресу уряду

Віктор ЯНУКОВИЧ вважає безпідставними зауваження першого заступника глави Секретаріату Президента Арсенія ЯЦЕНЮКА на адресу уряду, щодо підвищення розміру мінімальної заробітної плати і прожиткового мінімуму.

«Різниця між Арсенієм ЯЦЕНЮКОМ та урядом полягає у тому, що Арсеній може говорити все, що завгодно, а уряд несе відповідальність. Якби він сказав, що до цих 7 мільярдів він може заробити ще 7, ми були б йому за це вдячні», - сказав В.ЯНУКОВИЧ.

Крім того, прем`єр-міністр зазначив, що ситуація із зауваженнями на адресу уряду нагадує йому анекдот про порадника на площі, але сам анекдот він не розповів.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Новини партнерів
завантаження...

Чи подобається Вам сайт?
Залиште свою думку

+
Погоджуюся
Продовжуючи переглядати www.unian.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом , і погоджуєтеся c Політикою конфіденційності