Як визначити, чи є у смартфона вологозахист: це справа на пару хвилин / ua.depositphotos.com

Щоб перевірити, чи у вашого смартфона функція, що забезпечує захист від вологи, необов'язково опускати пристрій у воду. Є також "сухий" спосіб перевірки, який дозволить точно визначити, чи варто вам переживати, якщо ви раптом упустили свій улюблений девайс в воду.

Такий спосіб перевірки також буде актуальний тим, хто точно знає про наявність вологозахисту в своєму смартфоні, але хоче переконатися, що він все ще працездатний, особливо після багатьох років експлуатації девайса.

Крім того, "сухий" спосіб може бути корисний, якщо телефон був в ремонті. Після розбирання багато користувачів вологозахищених смартфонів (не без причини) починають сумніватися в тому, що їх гаджет все ще володіє таким же рівнем вологозахисту, що і до ремонту. Особливо враховуючи, що не всі сервісні центри надають гарантії на вологозахист після розбирання смартфона.

Відео дня

Як перевірити вологозахист смартфона без води

На виручку прийдуть спеціальні додатки, створені якраз для таких цілей. Найпопулярнішим вважається Water Resistance Tester. Додаток використовує барометричний датчик, який є практично в кожному сучасному смартфоні.

Працює це так: додаток заміряє тиск в різних місцях корпусу смартфона, тим самим перевіряючи, чи працюють захисні пломби. На певному етапі програма попросить з силою натиснути на дві зазначені точки на екрані. На підставі перепаду тиску тестер покаже, чи є у смартфона вологозахист.

Якщо Water Resistance Tester покаже відсутність захисту від вологи, то смартфон потрібно буде тримати якомога далі від рідини. Сама програма ж безкоштовна, але в ній є реклама, яка прибирається за один долар.

false

А якщо ви в пошуках нового телефону, зверніть увагу, чи є в його характеристиках згадка IP67 або IP68. Якщо так, то це означає, що в першому випадку смартфон не боїться пилу і короткострокового занурення під воду, у другому – пилу і більш тривалого занурення.

Причому, це не обов'язково повинен бути дорогих флагманський смартфон –  наприклад, у представленого напередодні 250-доларового "середняка" від Xiaomi також є захист IP68.

А якщо в смартфоні немає захисту від вологи і він все ж впав у воду, УНІАН ділився порадами, як рятувати потопельника. Якщо ви зреагуєте швидко, є шанс уникнути гіршого, у тому числі незапланованого апгрейда.

Вас також можуть зацікавити новини: