Краєвид з гори Буковиця / фото Марина Григоренко

Буковиця влітку: в пошуках мальовничих краєвидів на Львівщині

09:35, 12.05.2025
6 хв. Туризм

Багато туристів розглядають гірськолижний комплекс "Буковиця" на Львівщині виключно як зимовий напрям. Але також це місце прекрасно підійде для відвідування в будь-яку іншу пору року – від походів гірськими стежками то милування мальовничими краєвидами.

Гірськолижний комплекс "Буковиця" з'явився у Львівській області на початку 2016 року на однойменній горі висотою 624 метри, і дуже швидко став популярним місцем для зимового відпочинку серед мешканців навколишніх містечок та заїжджих туристів.

Комплекс має непогані умови для катання на лижах, в першу чергу для початківців та дітей, хоча досвідченим лижникам там кататися буде занадто легко. Там є два підйомники – крісельний та бугельний, прокат спорядження, послуги інструкторів, ресторан-бістро внизу та гриль-кафе нагорі. (Як це все виглядає взимку, читайте в нашому окремому матеріалі).

А ось в інші сезони чимало туристів, які приїздять на відпочинок до сусідніх Трускавця чи Східниці, несправедливо ігнорують це місце. УНІАН.Туризм розповість, чому ж на Буковицю варто завітати не лише взимку.

Відео дня

Що є на Буковиці, коли не можна кататися на лижах

За досвідом минулих років, крісельний підйомник на Буковицю працює цілий рік (взимку одноразовий оглядовий "спуск-підйом" на гору коштував 200 гривень з людини).

Крісельний підйомник на Буковицю / фото Марина Григоренко

Хоча сам по собі підйом на гору легкий та не займає багато часу, все ж не всі бажаючі фізично можуть це зробити з об'єктивних причин – в нас є маленькі діти, люди похилого віку і люди з інвалідністю.

А, між тим, з вершини Буковиці відкриваються чудові краєвиди на Львівщину.

Крім того, на горі облаштоване невеличке гриль-кафе, де готують дуже смачні страви української кухні та каву – нашим безперечним фаворитом там є деруни.

Найсмачніші деруни з краєвидом / фото Марина Григоренко

Також там є дитячий майданчик, столи з лавками, альтанки та навіть цілком пристойний санвузол. Ну а минулого літа на горі облаштовували басейн.

Обстановка на вершині Буковиці / фото Марина Григоренко

Але це такий собі, лайтовий варіант – більш спраглі до пригод туристи можуть перетворити візит на Буковицю на справжній похід в гори, пішки або велосипедом.

Як дістатися до Буковиці

До підйомника на Буковицю йди всього 2 кілометри від в'їзду до міста Борислав з-боку Трускавця, тоді як з центру Борислава – близько 4-5 кілометрів.

Їхати з Трускавця до цього повороту – 7 кілометрів на авто. Також можна доїхати маршруткою з Трускавця на Борислав чи Східницю.

Маршрут з Трускавця на Буковицю / фото Марина Григоренко

Ті ж туристи, хто має час і натхнення – можуть пройтися з Трускавця до підйому на Буковицю лісом, і саме цей маршрут ми особливо рекомендуємо.

Маршрут з Трускавця на Буковицю / фото Марина Григоренко

Стартує він від ресторану "Трембіта" на околиці міста по вулиці Городище, 7, і тягнеться близько 5 кілометрів – впізнати вхід на стежку можна за великим стендом з мапою.

Маршрути на Буковицю / фото Марина Григоренко

Загалом, пару років тому ентузіасти проклали навколо Буковиці кілька маршрутів різної складності та довжини "ВелоБескиди" – по ним можна йти як пішки, так і їхати велосипедом.

Вздовж маршрутів зроблена спеціальна розмітко, тож ви точно не загубитеся, також в кількох місцях встановлені інформаційні стенди.

Маршрут з Трускавця на Буковицю / фото Марина Григоренко

При цьому варто врахувати, що більшість з цих маршрутів наразі не прокладені на Гугл-картах, тож на них краще не сподіватися – втім, знову ж таки, розмітка там усюди дуже зрозуміла.

Буковиця влітку: в пошуках мальовничих краєвидів на Львівщині

Туристичні маршрути від Буковиці

Піднявшись на Буковицю, туристи отримають кілька варіантів – або ж спуститися назад тим самим шляхом, що й прийшли/приїхали з Трускавця чи Борислава, або ж продовжити подорож далі.

Розмітка на маршруті від Буковиці на Цюхів Діл / фото Марина Григоренко

Зокрема, від вершини Буковиці можна пройти до оглядової вежі на горі Цюхів Діл висотою 931 метр – і воно того варте, адже звідки відкриваються приголомшливі краєвиди.

Краєвиди з вершини вежі на горі Цюхів Діл / фото Марина Григоренко
Краєвиди з вершини вежі на горі Цюхів Діл / фото Марина Григоренко

Цей маршрут простягується трохи більше 6 кілометрів – великих підйомів там небагато, але здебільшого доведеться йти через ліс, де немає хорошої дороги, там часто буває брудно і мокро, тож без спеціального трекінгового взуття ніяк (хоча будемо чесні, загалом йти навіть у легкий в похід без правильного взуття не варто).

Тут варто подбати про взуття / фото Марина Григоренко

При цьому десь на двох третинах маршруту, не доходячи до кінця, можна звернути на гору Томина висотою 822 метри, а звідти вже спуститися так званою "Монастирською дорогою" на гору Городище висотою 642 метри на околицях Борислава.

Велосипедом теж можна, але не усюди легко / фото Марина Григоренко
Наприклад, є й такі ділянки / фото Марина Григоренко

Якщо ж ви все ж наважитися йти на Цюхів Діл, то звідти, окрім повернення на Буковицю, у вас є ще три варіанти продовження маршруту:

  • "Ядвижин Тракт" до фортеці "Тустань" – ще близько 4,5 кілометрів від вежі, причому остання частина буде з крутим спуском, де доволі важко йти після дощу;
Краєвиди з Тустані / фото Марина Григоренко
  • "Золота Баня" до Східниці – ще близько 6 кілометрів від вежі, більша частина якого йде доволі непоганою ґрунтовою дорогою через ліс (але там періодично їздить автотранспорт);
Краєвид на Східницю / фото Марина Григоренко
  • "Шлях здоров'я" до Трускавця – ще близько 14 кілометрів від вежі через Орів, це найскладніший маршрут, адже там є кілька перепадів висоти, та й дорога не усюди зручна, але краєвиди того варті (навіть можна побачити зблизька знамениті місцеві вітряки).
Краєвиди з Оріва / фото Марина Григоренко

Загалом же, кожен із запропонований маршрутів є по-своєму цікавий, все залежить від вашої підготовки та бажання. З іншого боку, це дає можливість відвідувати Буковицю кілька разів, і кожного разу з новим досвідом.

Марина Григоренко

Читайте свіжі новини туризму, шукайте ідеї для подорожей і дивіться мальовничі фото з усього світу на Телеграм-канал УНІАН.Туризм.  

Новини партнерів
завантаження...
Ми використовуємо cookies
Погоджуюся