Експерт відповів, куди летіли "Кинжали" / фото ua.depositphotos.com

Росія почала запускати по Україні гіперзвукові ракети "Кинжал" відразу після того, як під Брянськом загадково впали п'ять військових бортів. Під час однієї з масованих атак рекордні шість "Кинжалів" летіли на урядовий квартал.

Про це заявив військовий експерт Роман Світан під час стріму з журналісткою Юлією Латиніною. За його словами, ракети летіли по цілях, а не в одну точку.

"Йшли (ракети - УНІАН) на урядовий квартал. Шість "Кинжалів" не в одну точку йшли. Вони йшли по визначених цілях. Patriot працював у штатному режимі. При чому, за тим відео, яке є у мережі, це автоматичний режим", - зазначив Світан.

За його даними, ракети збивали всього дві пускові установки Patriot. "Мозок" цієї системи автоматично вирішив не залучати інші установки, яких могло бути до восьми.

Експерт зауважив, що ракета могла б пошкодити Patriot, але точно не знищити його. Пошкодження можливі, коли металеві уламки ракети впадуть на пускову установку.

За його словами, росіяни точно знали, що не вивели із ладу Patriot, але брехали про це, аби приховати знищення "Кинжала" і підняти переможний дух у суспільстві. Повторної атаки "Кинжалами" не буде, впевнений Світан. Він зауважив, що Росія у паніці, бо їхні "незбивні ракети" збито.

ЗРК Patriot в Україні - останні новини

23 квітня в Україну прибув один з обіцяних дивізіонів американських ЗРК Patriot. Пізніше на бойове чергування вийшов і другий дивізіон Patriot.

За допомогою цієї системи українські сили ППО змогли перехоплювати та знищувати російські ракети "Кинджал", що окупанти називали "гіперзвуковими".

Тим часом росіяни мріють знищити ці ЗРК. Після масованої атаки "Кинжалами" РФ заявила, що одна установка була повністю знищена після однієї з ракетних атак. В ЗМІ була інформація, що пошкодження були незначними, а систему навіть не доведеться вивозити за межі України для ремонту, тому вона продовжила захищати Україну від ворожих атак.

Вас також можуть зацікавити новини: