Кільчицька виторгувала за картини Черновецького півтора мільйона гривень
Кільчицька виторгувала за картини Черновецького півтора мільйона гривень

Кільчицька виторгувала за картини Черновецького півтора мільйона гривень

14:57, 15.12.2007
6 хв.

З базарним акцентом заступниця Черновецького горлала в мікрофон, оголошуючи лоти... Гості вдивлялися у фотомистецтво, у деяких в очах читалося: невже він усе це сам знімав?..

У п’ятницю в галереї мистецтв «Лавра» мер Києва Леонід Черновецький представив на суд громадськості виставку своїх фоторобіт під філософською назвою «Рівновага». Мер постав перед киянами в новій іпостасі – як художник, митець, одне слово – творча особистість, а не якийсь там роздавач дармової гречки.

Кільчицька виторгувала за картини Черновецького півтора мільйона гривень

На виставці представлено понад 60 пейзажних фоторобіт, на яких зображено різні пори року. Є і сірі, позбавлені барв життя зимові пейзажі, і яскраві осінні – та всі вони мають поетичні назви, як-от «Метмарфози», «Те deum», «Гармонія», «Відбиток щастя», «Око часу», «Засніжений спокій», «Між завжди і ніколи»…

Відео дня

Кільчицька виторгувала за картини Черновецького півтора мільйона гривень

Кільчицька виторгувала за картини Черновецького півтора мільйона гривень

Гості зачаровано вдивлялися у фотомистецтво, у деяких в очах читалося питання: невже пан Черновецький усе це сам знімав? Були й такі, хто висловлював цілковитий скепсис щодо творчої участі мера в його «Рівновазі». Скажімо, опозиціонер Черновецького із Київради, бютівець Олександр Бригінець виявився “в опозиції” і до фотографічної творчості мера. Свою аргументацію він розбив на аспекти.

– Аспект перший, – сказав Бригінець, – хоча на виставці видатних робіт немає, але всі вони досить потужні й гарно оформлені. Видно, що їх робила людина зі смаком, з хорошим баченням, певною мірою добра і найголовніше – світла, тобто не Черновецький. Другий аспект: у Київської спілки фотохудожників немає приміщення… Мені сказали деякі люди, що цілком можливо наш мер незабаром може стати членом цієї спілки. І як тільки він стане членом, у неї з’явиться своє приміщення. Третій аспект: оскільки я можу помилятися і ці роботи справді робив Черновецький, я абсолютно готовий вибачитися і сказати: Леоніде Михайловичу, кидайте цю Київраду й політику і займіться мистецтвом. Тоді ви залишитеся у пам’яті киян хоч із якимось позитивом. І останній аспект: якщо Черновецький – митець, то нищення пам’яток культури, яке ми спостерігаємо в Києві, – це помста одного художника іншим, скажімо через заздрощі...

Від себе додамо ще один аспект. Якась дивна логіка в опозиціонера: Черновецький не може бути автором фотографій, бо дуже гарно знято; але якщо автор усе-таки Черновецький, то дуже негарно виходить...

Представниця шоу-бізнесу Анжеліка Рудницька, яка теж вважається митцем (вишиває картини), у творах мера бачить заслуги лише Бога, а не його власні.

– Емоції красиві, фотки класні, про автора – не знаю, що сказати… У цих фотографій найбільша заслуга Бога, бо він створив таку прекрасну природу. Безперечно, Черновецькому допомагали – як скомпонувати роботи й назви придумати...

Кільчицька виторгувала за картини Черновецького півтора мільйона гривень

Кільчицька виторгувала за картини Черновецького півтора мільйона гривень

Кільчицька виторгувала за картини Черновецького півтора мільйона гривень

Кільчицька виторгувала за картини Черновецького півтора мільйона гривень

І справді, як зізнався Черновецький, назви для картин придумував не він, а “технологи” (мер ужив саме це слово, очевидно, думаючи про вибори). Він був щиро здивований, що його фотографії мають якісь назви – про них він довідався прямо на виставці, коли хтось із журналістів запитав: що надихнуло вас на такі поетичні назви?

Звісно, у голови Київської міськадміністрації є не лише опоненти в питаннях творчості, а й щирі шанувальники, наприклад, його заступниця Ірена Кільчицька. Вона була просто в екстазі, розповідаючи про таланти шефа:

– Я хочу сказати, що Леонід – взагалі талановита людина, – просторікувато, з сильним базарним акцентом, зізнавалася вона мені. – Цей талант видно і в душі, і в творчості, і в бізнесі, і в політиці, і у виконавчій владі...

Кільчицька виторгувала за картини Черновецького півтора мільйона гривеньНа цих словах мадам Кільчицька поспішила до трибуни з молотком – вона вела аукціон з продажу шедеврів начальника, організований прямо в виставковому залі. З таким само базарним акцентом вона горлала в мікрофон, оголошуючи лоти...

Придбати твори неземної, інакше кажучи – космічної – краси прийшли переважно колеги та друзі Черновецького – голови правлінь різних банків, керівники різних комерційних структур... Поширювати номерки серед гостей допомагав радник Черновецького Казбек Бектурсунов, який бігав по залу, визираючи, кому б це ще їх усучити…

Один лот придбала дворазова чемпіонка світу з гімнастики Ірина Дерюгіна. Робота називається «Між завжди і ніколи». Щоправда, за яку саме ціну вона купила твір, пані Дерюгіна так і не змогла згадати:

– Я не пам’ятаю, щось багато... – зніяковіла вона, відповідаючи на моє запитання.

Початкова ціна кожного лоту становила... п’ять тисяч гривень. Найдешевший пішов за 40 тисяч, найдорожчий – за 80. Кільчицька роботу знала, торгувала вправно й нашкребла врешті-решт півтора мільйона гривень. Гроші, як було оголошено, підуть на соціальні програми.

Покупцям одразу ж після придбання виписували сертифікат на власність. Кожен сертифікат автор підписував особисто, а потім вкладав його в рамку.

Кільчицька виторгувала за картини Черновецького півтора мільйона гривеньХоча розпродаж тривав недовго, Леонід Михайлович нервово поглядав на годинник, мовляв, коли ж це воно закінчиться.

Нам пощастило поспілкуватися з митцем.

– Як почуваєтеся в ролі митця – приємніше, ніж у ролі політика?

– У ролі митця не почуваюся ніяк абсолютно, – довго думаючи і, як завжди, посміхаючись, відповідав мер на моє запитання. – Я дуже добре відчуваю природу своєї країни і при нагоді придбав дуже якісний фотоапарат, – розповів Черновецький. – Пізніше помітив, що природа мене настільки хвилює, що я повинен її обов’язково зафіксувати... Я знімаю декілька днів на рік, у різні пори року, тобто тоді, коли природа себе розкриває настільки блискуче, що мені завжди хочеться показати це людям, які мене оточують.

– У який саме час дня ви найчастіше фіксуєте природу: на світанку чи на заході сонця, – поставив хтось професійне запитання. На це досвідчений фотохудожник відповів так:

– День повинен бути такий, щоб його вхопив фотооб’єктив.

Я поставила ще складніше запитання:

– Якої марки у Вас фотоапарат?

– Це дорогий фотоапарат, марки… не пам’ятаю… Я б не хотів рекламувати ту чи іншу марку, але це широкоформатний фотоапарат, який дає змогу витягувати фотознімок на картину.

Куди й коли востаннє їздив фотографувати пан Черновецький, він, за його словами, теж не пам’ятає...

– Пам’ятаю лише одне, – зізнався він, – надихає мене українська природа.

Щоб надихнути потенційних шанувальників київського голови, додам, що виставка триватиме до 20 грудня.

Оксана Климончук

 

Новини партнерів
завантаження...
Ми використовуємо cookies
Погоджуюся