Як правильно застосувати кондиціонер для білизни в пральній машині / depositphotos.com

Ополіскувач для білизни застосовують, щоб речі після прання не стали жорсткими і приємно пахли. У цій статті розповідаємо, для чого потрібні три відділення в пральній машині і коли не можна застосовувати кондиціонер.

Раніше УНІАН писав про те, чому не варто прати речі при 40 градусах - ця помилка буде коштувати вам дорого.

Для чого потрібні три відділення в пральній машині-грамотний вибір

Для початку пропонуємо розібратися, які режими краще вибирати для ефективного відпирання. Розрізняють три ступені забруднення білизни:

Відео дня
  • слабка - якщо річ надягали 1-2 рази, на неї не поставили плями та її потрібно просто освіжити перед тим, як прибрати в шафу;
  • середня - якщо річ або білизна потребує повноцінного прання;
  • сильна - якщо в пральну машину поміщають речі крайнього ступеня забруднення, наприклад, робочі комбінезони, з яких відходить багато бруду. Проходити повний цикл прання разом з ним у барабані машинки просто недоцільно, він буде змішуватися з мильним розчином і заважати якісно відіпрати речі.

Для першого випадку досить використовувати функцію швидкого прання, якщо вона передбачена у вашій машинці. Якщо такої функції немає - вибираємо режим для синтетики при температурі 30 градусів, це буде найкоротший цикл прання. Режим синтетики радимо, тому що зараз практично всі тканини містять штучне волокно і на режимі для бавовни краще прати тільки постільну білизну (звісно, якщо вона не шовкова і якщо не йдеться про вироби з вовни та з інших окремих видів тканин).

При середньому ступені забруднення встановлюємо температуру 40 градусів - це більш тривала програма. А ось при сильному забрудненні речі потребують режиму з так званим попереднім пранням, коли після початкового набору води речі обертаються в барабані деякий час, бруд відходить і зливається, після чого барабан знову наповнюється водою, і машина переходить до основного циклу.

Для того щоб і тоді речі також перебували в мильному розчині, і потрібні різні відділення для прального порошку. Як правило, вони позначені римськими цифрами: I - для попереднього прання і II – для основного циклу. Важливо не перевищувати максимальні рівні, позначені для заповнення відсіку. Інакше виникає надто велика кількість піни, яку машина не зможе відвести, і вона залишиться в барабані і після закінчення процесу.

Коли заливати кондиціонер в пральну машину і що робити, якщо не додали перед початком прання

Третє відділення передбачено для режиму ополіскування, саме в нього і додається кондиціонер. Воно може бути розташоване як перед, так і після двох відсіків для порошку і позначається знаком, схожим на квітку. Як працює відсік для кондиціонера в пральній машині: саме через нього після зливу мильної води і полоскання набирається чиста вода, і останнє ополіскування речей відбувається з доданим вами засобом.

Тому якщо ви забули додати кондиціонер перед початком прання, перед режимом "полоскання" можна поставити машинку на паузу і залити його в потрібне відділення, після чого знову запустити програму. Засіб можна залити і безпосередньо в барабан, проте прямо на речі його лити не радимо. Він може роз'їсти фарбу на кольорових речах або залишити плями на білих. Це варто врахувати і при використанні в ручному пранні. Кондиціонер спершу розводять у чистій воді, потім поміщають туди речі на 10-20 хвилин і після цього відразу віджимають.

Також важливо врахувати, що не потрібно додавати кондиціонер для прання виробів з нейлону, таких як колготи або блузи, а також речей з шовку та тих, що мають водовідштовхувальне просочення. Таким тканинам кондиціонер завдасть непоправної шкоди - може знизитися еластичність, втрачається функціональність або просто утворюються плями.

Вас також можуть зацікавити новини: