Як переоформити машину з одного власника на іншого / depositphotos.com

Переоформити машину з одного власника на іншого стало простіше і швидше. Досить зібрати необхідний пакет документів, оплатити всі послуги і відвідати будь-який територіальний сервісний центр МВС. Розповідаємо, як переоформити машину з одного власника на іншого та скільки це коштує.

Раніше ми розповідали, яке водійське посвідчення в Польщі діє для українців. 

Як переоформити машину - куди звертатися

Переоформляти автомобіль з одного власника на іншого потрібно при купівлі-продажу машини, даруванні або передачі у спадок. Зараз це можна зробити в будь-якому територіальному сервісному центрі (ТСЦ) МВС - незалежно від того, де зареєстрована машина та її власник, нинішній і майбутній. Тут є один нюанс: якщо ви, як новий власник, хочете поставити на автомобіль старі номерні знаки від своєї попередньої машини, то потрібно буде звернутися саме в той територіальний сервісний центр, куди ви здавали номери на зберігання.

Відео дня

Які документи потрібні, щоб переоформити машину

Для переоформлення автомобіля в ТЦС потрібно з собою взяти пакет документів:

 • паспорти та копії ідентифікаційних кодів власника автомобіля і того, на кого переоформлюють машину;
 • свідоцтво про реєстрацію автомобіля;
 • документи, що підтверджують право власності - це може бути договір купівлі-продажу, дарча, документи, завізовані в нотаріальній конторі, спадщина;
 • якщо договір купівлі-продажу оформляється в ТСЦ, то довідка про оціночну вартість автомобіля, а також ще квитанції про сплату податку та військового збору (тільки якщо власник продає вже не першу машину в цьому році);
 • квитанції про оплату за послуги сервісного центру, бланки та номери;
 • довіреність - якщо переоформлення робить уповноважена особа;
 • висновок/відомості про експертне дослідження транспортного засобу (їх заносять до електронного реєстру працівники експертної служби МВС).

Також в сервісному центрі потрібно буде написати заяву про переоформлення автомобіля.

Скільки коштує переоформити машину в Україні

Щоб переоформити машину, потрібно буде оплатити:

 • послуги сервісного центру - 200 грн;
 • вартість номерного знака - 350 грн;
 • бланкову продукцію (техпаспорт) - 312 грн.

Але ця сума може бути і дещо іншою. Наприклад:

 • якщо покупець не хоче нові номери, а збирається поставити на машину свої старі, то номерний знак (350 грн), він не оплачує; тоді потрібно буде оплатити тільки вартість зберігання старих номерів - це 10,8 грн/добу;
 • якщо машина раніше не була зареєстрована в Україні, то потрібно додатково оплатити пенсійне страхування - 3-5% вартості автомобіля;
 • як вже говорили раніше, якщо людина продає вже не першу машину за рік, то вона платить податок від оціночної вартості машини (податок залежить від того, яка це машина за рахунком), а також 1,5% військового збору.

Приблизно порахувати, скільки коштує переоформити машину, можна на онлайн-калькуляторі на сайті Головного сервісного центру МВС.

Як переоформити машину через додаток Дія

Переоформити машину можна і через "Дію", але тільки якщо угода проходить між фізособами і обидві знаходяться на території України. Але виходити з дому все одно доведеться - спочатку, щоб зробити експертне дослідження авто, а після здати і отримати номери і техпаспорт. Як краще вчинити - вирішувати вам.

Вас також можуть зацікавити новини: