День кінолога в Україні 2024 / ua.depositphotos.com

2 квітня відзначають своє професійне свято кінологи - люди, які дресирують і виховують собак. Окрім знань про фізіологію тварин, кінолог володіє ще й навичками педагогіки, а також добре розуміється на характерах кожної породи. УНІАН розповідає, які знання потрібні кінологу, де їх можна отримати в Україні, а також як привітати кінологів із професійним святом.

Що вивчає наука кінологія - етимологія слова та нюанси

Слова "кінологія" і "кінолог" походять із грецької мови, де "кінос" - це собака, а "логос" - наука. Таким чином, склавши два слова, вийшло визначення науки про собак.

Хто такий кінолог? Кінолог - це людина, яка навчає собак різних навичок, від виконання простих команд до пошуку наркотичних речовин. До фахівців із дресури звертаються не тільки військові або поліція, а й цивільні люди - особливо, якщо купують пса складної породи.

Відео дня

Усередині професії існує кілька напрямків кінологів:

  • службові - дресирують собак для служби в армії чи поліції, а також у державних відомствах;
  • мисливські - готують тварин для полювання на дичину або допомоги в промисловості;
  • декоративні - займаються з тваринами, щоб вони відповідали вимогам конкурсів або були придатні для розведення.

Крім того, кожен фахівець-кінолог володіє вузькою експертизою. Серед працівників цієї галузі ви можете зустріти дресирувальників, експертів-кінологів, інструкторів, хендлерів (тих, хто займається собаками для виставок) і навіть грумерів - собачих перукарів.

Де вчать на кінолога в Україні - виші та курси

Як стати кінологом в Україні / УНІАН

Люди, які працюють у цій сфері роками, кажуть, що для охочих стати кінологами існує два варіанти:

  • училище або університет при МВС, а також військові ВНЗ;
  • спеціалізовані курси.

Як правило, відомчих кінологів навчають у прикордонних військах або в МВС. Також можна закінчити училище, а потім пройти спецкурс у Кінологічному центрі. Якщо ви хочете бути цивільним кінологом, то навчання проходить у клубах собаківництва.

Цікаві факти про кінологів

Професія кінолога вважається нетривіальною, в Україні поки що немає жодного навчального закладу, в якому цілеспрямовано вивчають таку професію. Саме тому важливо самостійно знаходити про неї інформацію, щоб бути впевненими у своєму виборі.

Види кінологічних служб

Усі собаки, яких виховують кінологи, відрізняються між собою за навичками. Служб усього три:

  • Конвойна і патрульно-постова - такі собаки шукають слід "по гарячому", саме їх привозять на місце події, до того ж, у таких тварин є навичка конвоювання.
  • Розшукова - елітний підрозділ, куди потрапляють далеко не всі собаки через суворий відбір. Такі тварини можуть взяти слід навіть через кілька днів або за особистими речами знайти людину.
  • Пошук вибухівки або наркотиків - собаки з цієї служби обшукують транспорт і приміщення, а також працюють на мінних полях. Їхня мета - знайти небезпечний предмет, різниця лише в його класифікації.

Парфуми і собачий нюх

Всупереч поширеній думці, кінологи можуть користуватися парфумами, але в міру - щоб не відбити нюх у собаки. Фахівці навчають тварин реагувати на певні запахи незалежно від умов. Наприклад, ховають наркотики в пакетах зі спеціями або маскують парфумерією, щоб собака знайшов речовину, не відволікаючись на інші аромати.

Вірність учителю

Собака не може працювати з різними кінологами - "господар" у нього тільки один. Звісно, фахівця можуть замінити, якщо він хворіє, йде у відпустку чи звільняється, але чи зможе потоваришувати тварина з іншою людиною - велике питання.

День кінолога в Україні - привітання у листівках

Листівка День кінолога / УНІАН

***

День кінолога - привітання / листівки УНІАН

***

З Днем кінолога / листівки УНІАН

***

З Днем кінолога - листівки / УНІАН

***

З днем кінолога - привітання / листівки УНІАН

***

Раніше ми розповідали, які свята у квітні 2024 року відзначаємо та скільки буде вихідних.

Вас також можуть зацікавити новини: